Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kérelmet a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Pro Románia és a Liberálisok és Demokraták Szövetsége (ALDE) vezetői – Marcel Ciolacu, Victor Ponta, Călin Popescu Tăriceanu – írták alá. A vizsgálóbizottság létrehozását a parlament együttes plénumának is jóvá kell hagynia.
A beadványban azt kérik, hogy a parlamenti vizsgálóbizottság derítsen fényt arra, kit terhel felelősség a katonai rendeletek megszegéséért, azaz hogyan történhetett meg, hogy április 8-áról 9-ére virradóan több ezer embert a kolozsvári nemzetközi repülőtérre szállítottak lakhelyükről. A beadvány szerint az említett éjszakán egyes munkavállalók katonai ellenőrzés és vesztegzár alatt levő településről indultak útnak.
A kérelmet a parlament plénuma fogja megvitatni.
Lucian Romaşcanu, a párt szóvivője a PSD szóvivője arról számolt be: pártja szerint meg kell vizsgálni, mi történt a „spárgaszedők ügyében”. Véleménye szerint ugyanis az állam nem lépett fel saját állampolgárai egészséghez és becsületes munkához való jogának védelmében.
„Kétség nem fér a bizonyítékokhoz, hogy nem a polgárok döntöttek egyénileg, hanem – a médiában keringő információk szerint – egyes vállalatok Németországban hoztak létre irodákat, odavitték az embereket, majd ott egy részüket magukra hagyták. A helyzetre nem úgy reagált Románia nagykövetsége és a munkaügyi minisztérium németországi képviselője, ahogy azt elvárható lett volna tőlük” – mondta a szociáldemokrata politikus. Hozzátette, a parlamenti vizsgálóbizottságnak az lesz a feladata, hogy kiderítse, miként volt lehetséges több mint 2000 román állampolgár Németországba utazása a fertőzésveszély dacára.
A másik parlamenti bizottság küldetése a járvány alatt történt közbeszerzések kivizsgálása lesz, többek közt az egészségügyi maszkok beszerzésének körülményeit fogják górcső alá venni – szögezte le a PSD szóvivője.
(Agerpres)