Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ludovic Orban pártelnök szerint az alakulat vezetőtestülete Raluca Turcan képviselőt és Florin Cîţu szenátort bízta meg azzal, hogy elkezdjék a tárgyalásokat a parlamenti frakciókkal – elsősorban a Románia európai elköteleződéséről szóló politikai megállapodást aláíró pártok képviselőivel – a május 26-i referendumon kinyilvánított népakarat érvényesítését célzó alkotmánymódosítás elfogadásáról.
Ahhoz, hogy a tervezetet iktassa a parlament, meg kell szereznie a képviselők és szenátorok egynegyedének támogatását.
A PNL által kidolgozott alkotmánymódosító tervezet megtiltaná a szándékosan elkövetett bűntettek miatt jogerősen letöltendő börtönbüntetésre ítélt személyeknek, hogy választott tisztséget töltsenek be a helyi közigazgatásban, vagy jelöltként induljanak a parlamenti vagy európai parlamenti választásokon. A kezdeményezés ugyanakkor megtiltaná a korrupciós tettek miatt elítéltek amnesztiában és közkegyelemben részesítését, továbbá azt is, hogy a kormány az igazságügyi rendszert érintő sürgősségi rendeleteket adjon ki. Az alkotmánymódosító tervezet ugyanakkor a Nép Ügyvédje mellett az államfő, a legfelsőbb bíróság, továbbá 50 képviselő vagy 25 szenátor számára is lehetővé tenné, hogy alkotmányossági kifogást emeljenek a kormányrendeletek ellen.
(Agerpres)