Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tárcavezető szerda este a köztelevíziónak (TVR1) nyilatkozva azzal érvelt: a vállalatoknak nem éri meg beruházni, ha befektetésük nem térül meg, mert nem tudják piaci áron eladni az energiát. Ezért Virgil Popescu szerint az ármaximálás helyett az államnak a hazai áram- és gáztermelés növelésére kellene törekednie, befektetések révén.
Kérdésre válaszolva a miniszter elmondta, megalapozott Florin Cîţu kormányfőnek az az érvelése, hogy az EU más tagállamainak is szándékában áll megszabni az energiaárak felső határát, de hozzátette: megvárná, hogy kiderüljön, miként járnak el ezek az országok.
Virgil Popescu Spanyolországot hozta fel példának, ahol a kormány bejelentette, hogy megszabná az energiaárak felső határát. Elmondta, nem látta még az erre vonatkozó jogszabályt, de emlékeztetett, hogy Spanyolország importból fedezi a földgázszükségleteit, Románia pedig nem szorul nagy volumenű behozatalra.
„A spanyol állam bejelentheti, hogy a téli időszakban ennyi és ennyi lesz a lakossági fogyasztásra szánt földgáz ára. De azt senki ne higgye, hogy a Gazprom vagy valamelyik más vállalat ezen az áron fogja eladni a gázt. Piaci áron fogja értékesíteni, a spanyol állam pedig kifizeti a különbözetet. Ezt én nem nevezném ármaximálásnak” – magyarázta Virgil Popescu.
(Agerpres)