Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A PSD hétfő esti közleményében rámutat, az elnök által bírált rendelet voltaképpen megvonja a hatalmat a pártoktól és visszaadja azt a polgároknak.
„A megyei tanácsok elnökeit ezután közvetlenül az állampolgárok fogják megválasztani, nem a zöld asztalnál, a pártok közötti alku nyomán döntenek a személyükről, ahogyan ez eddig történt. Következésképpen az államfőnek az intézkedéssel kapcsolatos álláspontja ellentmond a nemrég megtartott referendumnak, amelynek kapcsán azt hangoztatta, hogy az állampolgároké kell hogy legyen az utolsó szó” – fogalmaznak a közleményben.
A szociáldemokrata alakulat szerint teljességgel alaptalanok az államfő által az intézkedés ellen felhozott érvek. A PSD „nevetségesnek” nevezi azt az érvet, miszerint azért nem indokolt a megyei tanácsok elnökeinek közvetlen megválasztása, mert „egy megyének nincs népe”. „Ha ugyanezt az érvet alkalmaznánk a polgármesterekre is, kiderülne, hogy őket sem közvetlenül kellene megválasztani, hiszen ‘egy településnek nincs népe’, ami nyilván abszurdum” – áll a közleményben.
Cáfolja az alakulat az államfő ama kijelentését is, miszerint a PSD játék közben változtat a szabályokon. „Éppen ellenkezőleg: azért fogadtuk el sürgősségi rendelettel az intézkedést, hogy tartsuk tiszteletben a Velencei Bizottság ajánlását, miszerint a választásokat érintő bármely módosítást a soron következő választások előtt legalább 12 hónappal kell elvégezni. Így a pártoknak és a potenciális jelölteknek elegendő idejük lesz felkészülni a jövőre esedékes önkormányzati választásokra” – nyomatékosítják.
A PSD szerint irreleváns Johannis azon érve is, miszerint a megyei tanácsok elnökeiről nem tesz említést az alkotmány. Egyetlen olyan rendelkezés sincs az alaptörvényben, amely tiltaná, hogy választásokat tartsanak e tisztség elnyerésére – állítják.
A nagyobbik kormánypárt közleményében azt is leszögezi, hogy a törvénymódosítást nem saját indíttatásból kezdeményezte a PSD, hanem 29 megyeitanács-elnök igénylésére. A 29 elöljáró között nemzeti liberális pártiak is vannak, például a Fehér, az Arad, a Brassó, a Szeben, a Călăraşi vagy a Suceava megyei tanács elnöke – sorolja a közlemény.
Klaus Johannis elnök szóvivője, Mădălina Dobrovolschi a Cotroceni-palotában adott hétfői sajtónyilatkozatában azt mondta, a választási törvény sürgősségi kormányrendelettel történő módosításával a miniszterelnök valójában a Szociáldemokrata Párt „báróinak” kedvez.
(Agerpres)