Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Több mint 150 millió lejt fordít Románia két nagy hatótávolságú, háromdimenziós légi felderítésre alkalmas radar, valamint az üzemeltetésükhöz szükséges cserealkatrészek és alegységek beszerzésére.
A védelmi tárca tulajdonában lévő Romtehnica állami vállalat versenytárgyalás nélkül ítélte oda a közbeszerzésekről szóló szerződést az amerikai Lockheed Martin Overseas vállalatnak, arra hivatkozva, hogy ez az egyedüli gyártó, amely az elvárt műszaki paramétereket teljesíti. Az áfa nélkül egyenként 64,5 millió lejért beszerzendő mobil TPS-77 típusú radarok hatótávolsága 470 kilométer. A román védelmi minisztérium ugyanakkor 20 millió lejért hordozható tankelhárító rendszert szerez be a német Eurospike vállalattól, a norvég Indra Naviától pedig 650 ezer lejért cserealkatrészeket vásárol a repülőgépek műszeres landolását lehetővé tevő (ILS) berendezések számára.
A román Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) tavaly augusztusban hagyta jóvá a hadsereg felszerelésének tízéves fejlesztési tervét, amelynek értelmében Románia 9,8 milliárd euró értékben vásárol fegyvereket és katonai eszközöket. Csak hogy képben legyünk: a Marosvásárhely–Jászvásár autópálya becsült költsége 2,9 milliárd euró, míg az észak-erdélyié ötmilliárd.