Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szenátus március elején fogadta el döntő házként az elektronikus hírközlési törvénykönyvet, amely – egyebek mellett – a bűnüldöző és a nemzetbiztonsági szervekkel való együttműködésre kötelezné az internetes kommunikációs szolgáltatásokat nyújtó vállalatokat és tárhelyszolgáltatókat.
A jogszabály ellen a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) 50 törvényhozója és a Nép Ügyvédje is alkotmányossági kifogást emelt. Az USR ügyvivő elnöke, Cătălin Drulă akkor azt mondta, Romániának szüksége van az elektronikus hírközlést szabályozó törvényre, de elfogadhatatlannak tartják, hogy a büntetőeljárási törvénykönyvbe illő előírások szerepeljenek egy olyan jogszabályban, amely nem ezt a területet hivatott szabályozni. A párt képviselői úgy vélték, a törvénykönyv 10. cikke „túlzott hozzáférést” biztosít a hírszerző szolgálatok számára a romániai szerverek információforgalmához. „A Román Hírszerző Szolgálat jelenleg is átkutathatja az információs rendszereket, ehhez azonban engedélyre van szüksége, és ez így van rendjén” – állt akkori közleményükben, amely szerint a cikkely szövege nem világos és nem egyértelmű, az előírások a polgárok magánéletébe való beavatkozáshoz és alkotmányos jogaik indokolatlan korlátozásához vezethetnek.
Az alkotmánybíróság szerdán részben alaptörvénybe ütközőnek ítélte a jogszabályt. A testület a 10-es cikkely kapcsán a kiszámíthatóság hiányát kifogásolta, illetve leszögezte, „a biztosítékok hiánya visszaélésekre adhat lehetőséget az adatmegőrzési és -tárolási tevékenységek terén, és így sérülhet az egyén családi és magánélethez való joga, a véleménynyilvánításhoz való jog, illetve a levéltitok.”
(Agerpres)