Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az EU tagállamai 2020-ban átlagban a bruttó hazai termék 8 százalékát költötték egészségügyre, ez az arány 2019-ben 7 százalék volt. Ezzel az egészségügy továbbra is a második helyen áll uniós szinten a legnagyobb kiadásokat igénylő ágazatok között, míg az első helyet a szociális védelem foglalja el.
Az egészségügyre fordított összegek abszolút számokban is nőttek az EU-ban 2020-ban 2019-hez képest: 978 milliárd euróról 1073 milliárd euróra. Ez főként a Covid-világjárvány számlájára írható.
2020-ban a következő tagállamok fordították GDP-jük legnagyobb százalékát az egészségügyre: Csehország és Ausztria (egyaránt 9,2 százalék) és Franciaország (9 százalék). A lista végén Lettország (a GDP 4,8 százaléka), Lengyelország és Írország (5,4), valamint Románia (5,5) áll.
Az Eurostat adataiból az is kiderül, hogy mely a tagállamokban nőttek a legnagyobb mértékben az egészségügyi kiadások 2020-ban az előző évhez mérten. Így Cipruson a 2019-ben jegyzett 3,5 százalékról a GDP 5,9 száalékára, Máltán 5,2 százalékról 7,2 százalékra, Magyarországon 4,5 százalékról 6,4 százalékra.
Romániában a 2019-ben regisztrált 5 százalékról 5,5 százalékra emelkedtek 2020-ban az állam egészségügyi kiadásai, a növekedés az egyik legkisebb mértékű az EU-ban.
(Agerpres)