Na végre az ukrajnai románok is megszólalhatnak románul,mert a tuti ukrán demokráciában ezt nem tehetik meg csak otthon.Ilyen ez az ultrademokratikus
ukrán nyelvtörvény.Ezt kell megvédeni na!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Vasile Dîncu a sajtónak elmondta, létezik egy terv is az elhelyezésükre a nagyvárosokban és a határ menti övezetekben. Hozzátette ugyanakkor, hogy Románia nem számít nagy számú menekült érkezésére, mert a korábbi, 2014-es katonai konfliktus idején az országukat elhagyó ukrajnaiak többsége Lengyelországba ment.
Újságírói kérdésre elmondta, a Románia számára legrosszabb forgatókönyvnek azt tartaná, ha széles körű fegyveres konfliktus alakulna ki az ország keleti határainál. Ez szerinte gazdasági és társadalmi következményekkel is járna. Hozzátette, hogy Románia mindenre felkészült, ami „egy vészhelyzetben felmerülhet”.
Vasile Dîncu kitért arra, hogy a hatóságok felkészültek az Ukrajnában tartózkodó román állampolgárok kimenekítésére is, ha ez szükségesnek mutatkozik.
Úgy vélekedett: a fegyveres konfliktus feltételei fennállnak a térségben, de van remény a feszültségek csökkenésére is, diplomáciai erőfeszítések révén. Ezt a reményt szerinte az táplálja, hogy hamarosan újra ülésezik a NATO-Oroszország Tanács. „Ezért még a diplomatáknak is lehet egy szava” – tette hozzá.
Arra a kérdésre, hogy az orosz-ukrán konfliktus begyűrűzhet-e Romániába, Vasile Dîncu kijelentette: a lakosságnak nincs mitől tartania. Megjegyezte, egy esetleges ukrajnai fegyveres konfliktus az egész térséget érinti, „de ez nem jelenti azt, hogy országunk területén háború lesz”.
(Agerpres)
Na végre az ukrajnai románok is megszólalhatnak románul,mert a tuti ukrán demokráciában ezt nem tehetik meg csak otthon.Ilyen ez az ultrademokratikus
ukrán nyelvtörvény.Ezt kell megvédeni na!
Stop Soros.
Ne hagyjuk, hogy Soros nevessen a vegen….
Ja bocs, ez nem az a cikk…