Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Business Review nevű üzleti portál által szemlézett tanulmány szerint Romániát a listán Szingapúr követi, ahol 90,8% a saját lakásban élők aránya, míg a dobogó harmadik fokán egy másik régiós ország, Szlovákia foglal helyet 90,3%-kal.
A tanulmány arra emlékeztet, hogy a rendszerváltást megelőző években még 70%-os volt az állami tulajdonú lakások aránya Romániában, viszont a kommunizmus bukása után a kormány az ingatlanok értékesítése mellett döntött. Az akkoriban lejtmenetben levő lej és a rendkívül magas infláció mellett így rendkívül sokan igencsak kedvező feltételek mellett vásárolták meg azokat az ingatlanokat, amelyekben addig éltek. Ez a folyamat pedig a legtöbb közép-kelet-európai országban hasonlóan zajlott, ezzel is magyarázható, hogy a brit vállalat által készített összehasonlítás szerint a lista első tíz helyét zömében régiós országok dominálják.
A Business Review cikke ugyanakkor arra is rámutat, hogy bár Románia „a lakástulajdonosok országa”, a Világbank tanulmánya szerint a hazai lakások jelentős része rossz minőségű, javításra szorul és még túlzsúfolt is. A túlzsúfoltság egyik okozója, hogy a lakáshiány miatt a romániai bérlakáspiac gyakorlatilag nem létezik, így gyakori, hogy egy családban a családtagok számának bővülése ellenére is több generáció él együtt, mert szinte lehetetlen számukra az elköltözés.
Az említett tanulmány szerint a romániai lakások harmada nemhogy javításra szorulna, hanem még strukturális hibával is épült, ami igencsak súlyossá teszi a helyzetet, ha azt is figyelembe vesszük, hogy a kontinensen Romániában az egyik legnagyobb a földrengésveszély.
A portál arra is kitér, hogy a problémák ellenére gyakorlatilag csak egyetlen olyan kormányzati program volt, amely próbálta kezelni a kialakult bajokat. A 2009-ben, a válság elmélyülésének évében indított Első lakás programmal azokat segítették, akik első lakásukat vásárolták meg. A kedvezményes hitellel a program indítása óta 220 ezer lakás talált gazdára, igaz, szakértők arra is felhívják a figyelmet, hogy a nagyobb városokban a program hozzájárult az ingatlanárak emelkedéséhez is, így nem ártana kissé újragondolni.
(Transindex)
A blokk-sapiens vagy a méhkaptárban élők ahogy nevezte őket egy kedves ismerősőm őket !