Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Unió statisztikai hivatala, az Eurostat adatai szerint Svédországban a 16 és 74 év közöttiek 98 százaléka, Dániában 97 százalék, Luxemburgban 96 százalék használta az internetet tavaly.
Az Eurostat megjegyzi, hogy az elmúlt években jelentősen nőtt az internethasználat az Európai Unióban: míg 2007-ben a 16 és 74 év közötti népesség mindössze 57 százaléka használta a világhálót, addig 2013-ra 75 százalékra, 2019-re pedig 87 százalékra nőtt ez az arány. Románia esetében a 2007-ben jegyzett 24 százalékról 2013-ra 50 százalékra, 2019-re pedig 74 százalékra nőtt az internetezők aránya.
Az adatokból az is kiderül, hogy a leginkább (az esetek 75%-ában) elektronikus levelezésre, információkeresésre (68%), üzenetváltásra (67%) és online hírek olvasására (63%) használják a webet. A 16 és 74 év közöttiek nagy része ugyanakkor banki szolgáltatások igénybevételére (58%), a közösségi oldalakon való részvételre (57%), egészséggel kapcsolatos információk keresésére (55%), zenehallgatásra (53%), valamint telefon- vagy videóhívásokra is használja a világhálót.
Információkeresésre, üzenetváltásra, online hírek olvasására és banki szolgáltatásokra a romániai lakosság használja a legkisebb arányban az internetet – mutatnak még rá az Eurostat adatai.
(Agerpres)