Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A vállalat közleménye szerint a hackerek a levélben azt állítják, hogy hozzáférést szereztek a címzett informatikai eszközéhez, és kompromittáló felvételeket készítettek az online tevékenységéről.
Az úgynevezett spam-szűrőket sok esetben sikeresen kijátszó zsaroló e-mailek tavaly nyáron kezdtek el terjedni kelet-európai országokban, főként Romániában, Horvátországban és Magyarországon. Feladóik közlik, hogy egy biztonsági rést kihasználva megszerezték – vagy más hackerektől megvásárolták – a címzett jelszavait, hozzáférnek a felhasználói fiókjaihoz, így figyelemmel tudják követni az online tevékenységüket, és hang-, illetve videófelvételeket tudnak készíteni magánéletük intim pillanatairól – tájékoztatott a Bitdefender.
A hackerek 1200 euró átutalását követelik bitcoinban 48 órán belül az áldozataiktól. Figyelmeztetik őket, hogy ne próbáljanak rendőrséghez vagy informatikai szakemberekhez fordulni, mert akkor nyilvánosságra hozzák a birtokukban lévő kompromittáló felvételeket.
A Bitdefender adatai szerint a romániai felhasználókhoz érkezett zsaroló e-mailek több mint felét romániai IP-címekről küldték.
A vállalat szakemberei a jelszavak rendszeres frissítését és fiókonként eltérő jelszavak alkalmazását ajánlják a felhasználóknak. Azt tanácsolják az áldozatoknak, hogy ne válaszoljanak a zsaroló e-mailekre, hanem a legrövidebb időn belül értesítsék róluk a hatóságokat. További javaslatuk a kétlépcsős azonosítás alkalmazása, illetve egy hatékony biztonsági szoftver telepítése valamennyi informatikai eszközükre.
(Agerpres)