Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Viorel Ştefan a román nyelv népszerűsítése nagyköveteinek nevezte a tanulókat, és azt mondta: „együtt alkotunk erős és tisztelettel övezett nemzetet”.
„Amikor minden román állampolgár, etnikai hovatartozásától függetlenül, harmóniában és társadalmi kohézióban él (…), akkor tudjuk az életminőséget és a kultúrát fejleszteni. Ezért a teljes kormány nevében szeretném kifejezni elismerésemet, és biztosítalak benneteket, hogy mindent megteszünk annak érdekében, hogy teljesítményetek ne maradjon sem ismeretlen, sem egyedülálló” – mondta Ştefan.
Manuela Nicoleta Stîngă Hargita megyei román szakos tanfelügyelő az „Ahány nyelvet ismersz, annyi ember vagy” mondásból kiindulva a román nyelv ismeretének fontos és hasznos voltára hívta fel a figyelmet.
Császár Tünde, a csíkszerdai Nagy Imre Általános Iskola román szakos tanára azt mondta: a gyerekek évről évre türelmetlenül várják ezt a versenyt, és a bukaresti kirándulás maradandó élmény számukra.
Dr. Maria Sturzu, a versenyt kezdeményező román szakos tanár elmondta, az ötlet abból a „frusztrációból” született, hogy úgy érzete, nem tud eleget tenni annak érdekében, hogy a nem román anyanyelvű tanulók elsajátítsák a román nyelvet.
„Ennek a versenynek az a célja, hogy ösztönözze a magyar tanulók román nyelvű kommunikációját, és lehetőséget adjon számukra tudásuk felmérésére. A kezdeti frusztrációt a valódi, gyakorlati, konkrét kommunikációs helyzetek hiánya okozta. Célunk, hogy fejlesszük a gyermekek készségeit és kompetenciáit. (…) Ez a verseny hasznos azoknak, akik évről évre szeretnék tesztelni magukat a román nyelv megértését és használatát illetően” – mondta a pedagógus.
Angela Bîrsan, a csíkszeredai Román Közösségi Egyesület képviselője az etnikumközi kommunikáció fontosságát hangsúlyozta a magyarok által többségben lakott megyékben.
A díjátadó után a gyerekeket körbevezették a kormány épületében, megnézték többek között a kormányüléseknek helyet adó termet, majd látogatást tettek a közszolgálati televíziónál.
A magyar gyerekeknek szervezett románverseny idei, 17. kiadásán mintegy 4800, magyar iskolában tanuló 5.-8. osztályos tanuló vett részt, és közülük mintegy hatszázat díjaztak.
(Agerpres)