Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Voiculescu szabad
Jóváhagyta Dan Voiculescu feltételes szabadlábra helyezésére vonatkozó kérelmét csütörtökön a fővárosi ötödik kerületi bíróság. A döntés nem jogerős, kihirdetésétől számítva 3 napon belül megfellebbezhető. Az üzletembert 2014. augusztus 8-án ítélte jogerősen 10 év letöltendő börtönbüntetésre a Bukaresti Ítélőtábla az Élelmiszer-ipari Kutatóintézet törvénytelen privatizációjával kapcsolatos ügyben. A szabadságvesztés mellett vagyona egy részének elkobzását is elrendelték.
Izsák fizethet
A Maros Megyei Törvényszék jogerős ítéletében fenntartotta annak a bírságnak a kisebbik részét, amelyet Izsák Balázsra, a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) elnökére rótt ki a csendőrség a 2016-os székely szabadság napja szervezéséért. A 10 ezer lejes bírságot azzal az állítólagos indokkal szabta ki a csendőrség, hogy a rendezvényt megelőzően nem kapta meg az előzetes bejelentést.
Kövesi kibújt
Laura Codruța Kövesi, a román korrupcióellenes ügyészség (DNA) főügyésze tegnap arról értesítette a 2009-es elnökválasztás ügyében vizsgálódó parlamenti különbizottságot, hogy nem fog a testület elé járulni. A május első felében megalakult különbizottság jövő hétre rendelte be Kövesit, aki azonban a – bírák és ügyészek szakmai testületeként működő – Legfelsőbb Bírói Tanács (CSM) egy tíz éve hozott határozatára hivatkozva megtagadta kihallgatását. A román parlament azoknak a sajtóinformációknak a kivizsgálása érdekében alakított különbizottságot, amelyek szerint egyes állami tisztségviselők törvénytelenül befolyásolni próbálták a 2009-es elnökválasztás kimenetelét, hogy újabb mandátumhoz juttassák Traian Băsescu akkor hivatalban lévő államfőt.
Hivatali visszaélés?
A marosvásárhelyi Dózsa György út kétnyelvű utcanévtábláinak az eltávolítására vonatkozó rendelete visszavonására szólította fel csütörtökön az RMDSZ Lucian Gogát, Maros megye prefektusát. Állásfoglalásában a szövetség marosvásárhelyi szervezete és országos ügyvezető elnöksége megállapította, hogy a prefektus semmilyen törvényes alapot nem jelölt meg átiratában a kétnyelvű utcanévtáblák eltávolítására, ezért a többnyelvűség megszüntetésére vonatkozó utasítása hivatali visszaélésnek, hatáskörtúllépésnek minősül. „Amennyiben a prefektus nem vonja vissza azonnali hatállyal rendelkezését, az RMDSZ országos vezetősége határozott válaszlépéseket helyez kilátásba” – áll a dokumentumban.
Meleg párti gáncs
Száz civil szervezet és magánszemély fogott össze Romániában, hogy megakadályozza a család alkotmányos meghatározásának módosítására vonatkozó, a melegházasság későbbi legalizálását ellehetetlenítő népszavazás kiírását – jelentették be a kezdeményezők Bukarestben. Szerintük Romániában ismét a vallást és hagyományokat próbálják kijátszani az emberi jogok ellen, a civil összefogást pedig azért hozták létre, hogy megvédje a polgári demokráciát és felmutassa a „követendő utat”. A román képviselőház május elején nagy szavazattöbbséggel fogadta el azt az alkotmánymódosító javaslatot, amely „egy férfi és egy nő” önkéntes házasságaként határozná meg a családot a jelenlegi alaptörvényben szereplő „házastársak” kifejezés helyett. A szenátusi szavazásra és a referendumra várhatóan ősszel kerül sor.