Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A legolcsóbb termőföldek
Az EU országai közül 2016-ban Hollandiában volt a legnagyobb, Romániában a legkisebb a termőföldek ára – derül ki az Eurostat szerdán nyilvánosságra hozott adataiból. Az Eurostat szerint Hollandiában átlagban 63 ezer euróért, míg Romániában 1958 euróért cserélt gazdát egy hektár termőföld 2016-ban. A legdrágább termőföldet az olaszországi Liguria tartományban adták el két évvel ezelőtt, hektárját 108 ezer euróért. A legolcsóbb termőföldet Bulgáriában, Yugozapaden régióban szerezte meg gazdája, mindössze 1165 eurót fizetett hektárjáért. Nem minden tulajdonos műveli meg a földjét az EU-ban, sokan haszonbérbe adják. Hollandiában a termőföld haszonbérbe vétele átlagosan évi 791 euróba kerül hektáronként, Lettországban viszont csak 46 euróba. Romániára nézve nincsenek erre vonatkozó adatai az európai statisztikai hivatalnak.
Fellendítené a turistaforgalmat
Az egy év alatt a Duna-deltába látogató külföldi turisták félig sem töltenék meg a Nemzeti Arénát – állapította meg szerdán, Tulceán Bogdan Trif turisztikai miniszter. A tárcavezető helyi turisztikai szakemberekkel tárgyalva úgy fogalmazott: „arányaiban jelentős előrelépés”, hogy míg 2016-ban 16 ezer külföldi látogatott a deltába, 2017-ben ez a szám 24 ezerre nőtt, valójában azonban „ha ennyi embert beültetnénk a román labdarúgó-válogatott meccsére, félig sem töltenék meg a Nemzeti Arénát, és ez messze elmarad a Duna-deltában rejlő lehetőségektől”. Véleménye szerint a delta az egyik legkeresettebb turisztikai célpont lehetne. „Német hivatali kollégám úgy vélekedett, hogy amennyiben a Duna-delta Németországban lenne, három évre előre le lennének foglalva a helyek. Azt szeretném, hogy elérjük ezt a szintet” – jelentette ki Trif. A miniszter jelezte: minden jövőbeni beruházás tiszteletben tartja a fenntartható fejlődés elvét. „Védenünk kell a Duna-deltát. Ez azt jelenti, hogy úgy kell kielégítenünk a jelenlegi nemzedék igényeit, hogy ne veszélyeztessük a jövő generáció lehetőségeit” – szögezte le Bogdan Trif.