Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tervezetben felsorolták nagyjából az összes emberi jogot, amiket továbbra is rendelettel akarnak szabályozni, sőt a felsorolás végére odatették még azt is, hogy „valamint más jogokat”, és szerepelt az is benne, hogy a veszélyhelyzetre hivatkozva gyakorlatilag bárkit ki lehet rúgni, és helyébe akárkit ki lehet nevezni, a szükséges végzettség nélkül is – sorolja az RMDSZ parlamenti képviselője. Hozzátette: ez egy „örök érvényű” törvénynek készült, amely szerint, amikor a kormány úgy találja, hogy valami veszély van, akkor megtilthatja az emberek kijárást (bármikor „irányítani lehet”, hogy ki vehet részt egy választáson egy „jó kis madárinfluenza-járványra” hivatkozva, például).
– Ismét kiderült, hogy az aritmetika nem a kormány erős oldala. Ha ugyanis ma (szerdán – szerk.) meg is szavazzuk ezt a törvényt, ez két napig a főtitkárságon fog ülni, mert meg kell várni, hogy nem akar-e valaki óvást emelni az alkotmánybíróságon. Még az sem működik, hogy minden frakció leírja, hogy nem akar, mert külső szervek is megtehetik. Ha ezt követően az elnök azonnal ki is hirdeti, ugyancsak az alkotmány szerint, három nap múlva lép életbe – magyarázza Márton Árpád, aki hozzáteszi: ez nyilvánvaló, hogy „nem fér bele” csütörtök éjfélig, amikor megszűnik a szükségállapot. A képviselő szerint jelen állás szerint hétvégén „mindenki azt csinál, amit akar”.