Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az előrejelzéseivel, avagy jóslataival gyakran telibe találó Cristoiu rámutatott, jelenleg sem a liberális kormánynak, sem a kormányt irányító Klaus Iohannis államfőnek nincs mersze drasztikus megszorításokra, korlátozásokra a koronavírus-járvány megfékezésének ürügyén, de mindez hirtelen megváltozhat a választások után, és valószínűleg már december 7-én reggel kihirdetik a szükségállapotot. „Meglátják, a választások után berekeszt a házba Iohannis. Karácsonykor, szilveszterkor, újévkor is otthon ülünk”, mondta Cristoiu, aki szerint az államelnököt semmi más nem foglalkoztatja annál komolyabban, mint a teljes hatalom megszerzése, liberális többségű parlamenttel, kormánnyal.
Az elemző úgy véli, a Nemzeti Liberális Párt számolgat, vizsgálja annak a módját, hogy miként lehet abszolút többsége a parlamentben, és abban reménykedik, hogy több kisebb párt is elmarad az 5 százalékos bejutásai küszöbtől, ezáltal az általuk szerzett szavazatok a visszaosztás révén a bejutó pártokhoz jutnak, elsősorban a liberális párthoz. Az elemző egészen furcsának és az előbbiekkel összefüggőnek találja azt, hogy a kormány és az államfő nem központilag dönt a mozgáskorlátozások és hasonló egészségvédelmi lépések fokozatairól, hanem átruházza a döntést az önkormányzatokra, noha egész Európában az a jellemző, hogy központilag irányítják a járvánnyal szembeni küzdelmet, annak részleteit. „Lassan odajutunk, hogy az egész ország lockdown (zárlat) alatt lesz, csak a központ nem!” – mondta Cristoiu.