Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Romániában havonta átlagosan 150 lejt költ el egy család az iskolás vagy óvodás gyerekek tízórai étkeztetésére, míg más országokban ezek a kiadások ötször–hatszor nagyobbak, derült ki egy élelmiszeripari vállalkozás felméréséből, írja az Agerpres.
„Általában a szülők jobban figyelnek a gyerekek étkeztetésére tízéves korig, azonban a gyerekeknek a fejlődésük idején folyamatosan egészségesen kellene étkezniük” – derült ki az Unicorn Naturals kutatásából. Az eredmények alapján az is elmondható, hogy enyhe emelkedéssel, 20 százalékig nőtt a gyerekek számára előállított természetes élelmiszerek eladása szeptemberben és októberben. Az iskolakezdéstől áprilisig folyamatosan van igény az ilyen termékekre, a nyári szünidő ideje alatt azonban csökkennek az eladások.
A felmérést készítő vállalkozás szerint a szülőknek kerülniük kellene az ízfokozókkal, tartósítószerekkel, színezékekkel dúsított sós vagy édes rágcsálnivalók vásárlását a gyerekek számára. Ehelyett rostokban és proteinekben gazdag élelmiszereket kellene vásárolniuk, ugyanakkor figyeljenek az ételek cukortartalmára és minőségére is. Dragoş Erceanu, a vállalat képviselője szerint a gyenge vásárlóerő, az egészséges táplálkozásra vonatkozó hiányos ismeretek, a zöldség és gyümölcsfogyasztást népszerűsítő programok hiánya miatt Románia az élen helyezkedik el a kóros elhízást és a gyermekkori cukorbetegséget számon tartó listákon. A felmérést megrendelő vállalkozás szerint egy másik gond, hogy Romániában a gyerekek számára készített egészséges élelmiszerek az 1–2 éves gyerekeket célozzák meg, az iskolások számára nagyon szegényes az egészséges rágcsálnivalók felhozatala.