Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A rendezvény idei kiadásának fő témája a mesterséges intelligencia, így bemutatják, hogy a világban milyen mesterséges intelligencia kezdeményezések vannak, illetve milyen múltja van Erdélyben a mesterséges intelligencia kutatásoknak, mondta el lapunknak Bihari Béla. Az IT Plusz Klaszter elnöke szerint fontos mérföldkőhöz érkezett az emberiség, amikor az ember alkotott valamit, amit a gép fejleszt tovább, ez a mesterséges intelligencia, amely viszont számos kérdést felvet az emberiség jövőjével kapcsolatban.
„Célunk a konferencia témájával, hogy a résztvevők tudjanak átfogó képet alkotni: milyen stádiumban vannak egyes fejlesztések, hogyan alkalmazható egyes üzletágakban, mik a lehetőségek és mik a veszélyei a mesterséges intelligenciának” – mondta Bihari Béla. Hozzátette: azt szorgalmazzák, hogy Székelyföldön nem kullogni kell a világban történő fejlesztések után, hanem fel kell zárkózni, a versenyképesség növeléséhez mindenkinek be kell építenie tevékenységébe a digitális újításokat.
Bihari Béla sikerként értékeli, hogy Háromszék és Hargita megyék fejlesztési stratégiájában a térség egyik húzóágazataként szerepel az informatikai ágazat. A székelyföldi informatikai cégek között működik egy állandó kommunikációs csatorna, vannak projektek, amelyben összefogott 4-5 vállalkozás és sikerült közösen olyan ajánlatot adni, amely rávert a nagyobb versenytársakra. Emellett az önkormányzatok képviselői is mindig jelen vannak Digitális Székelyföld konferencián, mert belátják, hogy a digitalizáció az e-ügyintézés bevezetése olyan lépés, amit meg kell tegyenek a bürokrácia leküzdésében.
Bihari Béla rámutatott: a Digitális Székelyföld konferencia nem csak informatikusokról és informatikusoknak szól, hanem mindenkinek, aki olvasott már e-mailt telefonról, küldött üzenetet Facebookon, keresett vagy adott már el Google-n, és szintet szeretne lépni a digitális világ eszközeivel a saját szakterületén. A részletes program elérhető a http://digitalisszekelyfold.ro weboldalon.