Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Három alkotmánybíró mandátuma jár le idén júniusban: Valer Dorneanu elnöké, Mona Pivnicerué és Daniel Moraré.
Valer Dorneanu utódát a képviselőház, Mona Pivniceru utódát a szenátus, Daniel Morar utódát az államelnök javasolja majd.
Valer Dorneanu helyébe a Szociáldemokrata Párt (PSD) Bogdan Licu főügyész-helyettest, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Cristi Danileţ bírót, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) Ioan Sabău-Pop egyetemi professzort támogatja.
Mona Pivniceru megüresedő székébe a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Iulia Scântei szenátort, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Eckstein-Kovács Péter ügyvédet, volt RMDSZ-es szenátort, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) pedig Radu Ghidău volt parasztpárti képviselőt szeretné ültetni.
Az új alkotmánybírákat legalább egy hónappal elődjük mandátumának lejárta előtt ki kell nevezni a törvény értelmében.
Az alkotmánybíróságot kilenc bíró alkotja, mandátumuk 9 évre szól, és nem hosszabbítható meg.
A 9 alkotmánybíróból hármat a képviselőház, hármat a szenátus és hármat az államfő javasol. Az alkotmánybírák hármasával, háromévenként cserélődnek.
Az alkotmánybíróság elnökét titkos szavazással választják meg a testület minden hármas tagcseréje után a következő 3 éves időszakra. Az elnök újraválasztható.
(Agerpres)