Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Románia-szerte és Erdély-szerte „Tomátó-programként” (Program Tomata) ismert támogatási rendszernek tavaly 2800 jogosultja volt, ebből több mint 500 Galac megyéből. Székelyföldön is voltak, akik tavaly vagy azelőtt elnyerték a támogatást. A feltételek egyike az volt, hogy legalább 1000 négyzetméternyi szakszerű termelőfelülettel kellett rendelkezni, ez nyilván üveg vagy műanyag borítású melegházat jelent. A második alapvető – kizáró jellegű – feltétel értelmében a „Tomátó-programba” bejegyzett személynek vagy csoportnak (családnak) legalább 3000 kg paradicsomot kellett termelnie és értékesítenie. Az értékesítésnek is volt megszabott határideje, időszaka. Akinek sikerült teljesíteni az előírásokat, megkaphatta a 3000 eurós évi egyszeri támogatást.
A támogatási programról sok visszásságot is jegyeztek, jeleztek. Akadt például mezőgazdasági vállalkozó, aki állatfarmon értékesítette a silány minőségű (zöldes, sárgás) paradicsomot. A program lényege azonban az, hogy minél nagyobb mennyiségű honi paradicsom kerüljön a piacokra és a lakosság konyhájára, asztalára. Az idei „lefújással” kapcsolatosan aggályos nyilatkozatok láttak napvilágot, a közvetlen következmény az lesz, hogy erősödik az importigény, a korábbinál is több külföldi paradicsomot kénytelen fogyasztani a lakosság.
(bl)