Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szigorította a hitelezést januártól a román nemzeti bank (BNR), amely így akarja megelőzni a lakosság túlzott eladósodását, írja az MTI.
A Ziarul Financiar című gazdasági napilap szerint a BNR igazgatótanácsa által szerdán megszavazott új szabályzat 2019. január 1-jén lép hatályba. Ennek értelmében a lej alapú fogyasztói és lakáshiteleknél a törlesztőrészlet nem haladhatja meg a hitelt kérelmező nettó jövedelmének 40 százalékát, euró alapú hitelnél pedig a nettó jövedelem 20 százalékát. Ez az arány 5 százalékponttal emelhető lakáshitelek esetében, amikor a kérelmező első lakásának megvásárlására vesz fel jelzáloghitelt. A refinanszírozási hitelekre az új szabályt nem alkalmazzák.
Jelenleg a román hitelpiacon az átlagos eladósodási ráta a nettó jövedelmek arányában a jelzáloghitelek esetében 47 százalék, illetve 45 százalék a fogyasztói hiteleknél. A lap emlékeztetett, hogy a lej alapú hitelezés a lakosságnál 20 százalékkal nőtt az elmúlt hónapokban, a vállalatoknál csak 10 százalékkal. A jegybank vezetői már a nyáron aggodalmukat fejezték ki a lakosság gyors eladósodásának veszélye miatt, amit nemzetbiztonsági kockázatnak tekintenek.