Az egyetemistaknak is eleg az 50%, mert csak vettek a jegyeket, aztan meg arra se voltal kepesek, ha nem utaznak, visszamondjak. Ingyen volt, most ha felet kifizetik, biztos maskepp gondolkodnak.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A nyugdíjak csak 2022. január elsejétől nőnek, az idén nem bocsátanak ki újabb üdülési utalványokat, felszámolják az egyetemi hallgatók vasúti utazásainak ingyenességét, és lefaragják a köztisztviselők egyes bérpótlékait.
Cîțu leszögezte: „véget kell vetni a képmutatásnak”, hiszen az előző szociáldemokrata többség által előirányzott kiadásokra nincs fedezet. Felidézte: az előző parlamenti ciklusban a Szociáldemokrata Párt (PSD) megduplázta a közalkalmazotti bérekre és szociális kiadásokra fordított összegeket, amelyek a 2016-os 56 milliárd lejes szintről tavaly év végéig 110 milliárd lejre emelkedtek.
A december végén beiktatott új kormány, ha nem is faragja le, de be akarja fagyasztani ezeket a kiadásokat. Cîțu megjegyezte: míg a 2008-2009-es válság idején minden európai ország bajban volt, most Románia az egyedüli uniós tagállam, amely ellen túlzottdeficit-eljárás zajlik.
A takarékossági intézkedésekről szóló rendelet szerint idén 1442 lej marad a nyugdíjpont értéke, amelyet várhatóan 2022. január elsején növelnek legközelebb oly módon, hogy a pénzromlás arányához hozzáadják az éves átlagbér-növekedés ötven százalékát. Tavaly – a parlamenti választások előtt néhány hónappal – szeptember elsejétől 14 százalékkal nőttek a nyugdíjak Romániában, de az érintettek egy részének ez csalódást okozott, hiszen a PSD által korábban elfogadott nyugdíjtörvény 40 százalékos emelést irányzott elő 2020-ra.
Ami az üdülési utalványokat illeti, a miniszterelnök azzal indokolta a hazai turizmust támogató program befagyasztását, hogy a koronavírus-járvány miatt mintegy 2,4 milliárd lej értékű utalvány maradt felhasználatlanul, ezért most mindössze meghosszabbítják a tavalyi utalványok érvényességét.
A 2017 januárjában az akkor hivatalba lépett PSD-kormány ingyenessé tette az utazást az állami vasúttársaság járatain az akkreditált egyetemeken tanuló valamennyi hallgató számára. Cîțu szerint a takarékossági rendeletben visszatérnek az 50 százalékos kedvezményhez, vagyis arra a szintre, amelyet a legtöbb európai ország alkalmaz.
Cîțu szerint hét százalékos hiány mellett nem lehet „megszorításokról” beszélni: nem csökkennek a bérek, az állami beruházásokra fordított összegek növekednek, több pénzt pumpálnak a gazdaságba. A cél az, hogy több pénz maradjon a cégeknél, beinduljon a gazdaság, úgyhogy a kormány semmiképpen nem fog adót emelni – szögezte le a miniszterelnök.
A közalkalmazotti bérek befagyasztása és a pótlékok megvonása miatt érzékelhető elégedetlenségre utalva Cîțu megjegyezte: tavaly a magánszférában dolgozókat kényszerszabadságra küldték, a közalkalmazottak bére azonban nem csökkent.
A kormányfő azt ígérte: csütörtök reggelig nyilvánosságra hozzák, közvitára bocsátják az idei állami költségvetés tervezetét, amely 4,3 százalékos gazdasági növekedéssel, 7,14-7,16 százalékos GDP-arányos hiánnyal számol.
(MTI)
Az egyetemistaknak is eleg az 50%, mert csak vettek a jegyeket, aztan meg arra se voltal kepesek, ha nem utaznak, visszamondjak. Ingyen volt, most ha felet kifizetik, biztos maskepp gondolkodnak.
Aki nem volt soha egyetemista, vagy nem miniszter az apja, az honnan tudja, mit jelent valamelyik egyetemről 400-500 km – t hazamenni, mert vissza az teljesen más.
Egy dolog hazamenni vagy az egyetemre, más amikor bármikor, bárhova ingyen utazhatsz. Az utóbbira miért is van szükség? Én is voltam egyetemista, persze jólesik az ilyesmi, csak épp fölösleges.
Helyes