Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A miniszter a parlamentben úgy nyilatkozott, a tárca szakembereivel és a pénzügyminiszterrel arra a következtetésre jutottak, hogy „proaktívnak és nem reaktívnak kell lennünk”.
„Gyanítjuk, hogy lesznek olyan romániai vállalatok, amelyek megszenvedik majd az Oroszországgal szembeni korlátozások hatásait, amelyek valószínűleg az ellátási lánc terén lesznek érezhetők. (…) Olyan védelmi intézkedést akarunk kidolgozni, amely a munkavállalókra és a munkaadókra egyaránt vonatkozik, ez egy kicsit más, mint amit a Covid-19 világjárvány esetében alkalmaztunk” – mutatott rá.
Hozzátette, a tervezett intézkedések év végéig lennének érvényesek, és szükség esetén meghosszabbítanák őket.
„Szeretném minél előbb végső formába önteni. Legyen készen a jogszabály, ha szükség lesz rá. Vannak olyan vállalatok Romániában, amelyeknek orosz részvényeseik is vannak, illetve olyanok, amelyek Ukrajnából szerzik be a gyártáshoz szükséges különböző nyersanyagokat; gondok lesznek a beszerzésben” – nyilatkozta még a miniszter.
Eddig 223 Ukrajnából érkezett menekült jutott álláshoz Romániában – közölte a munkaügyi miniszter.
Marius Budăi újságírói kérdésre válaszolva elmondta, 48 ukrán menekült az Országos Munkaerő-elhelyezési Ügynökség (ANOFM) közvetítésével jutott munkahelyhez, a többieket pedig közvetlenül alkalmazta munkaadójuk.
A miniszter szerint a menekülteket „termelés és szolgáltatások terén” foglalkoztatják.
(Agerpres)