Mi az,hogy kerékpár út épülhet?már rég készen kéne legyen.Es szükség is lenne rá, például Bereck és Kézdivásárhely között,napközben akkora a forgalom,hogy még gyalog is veszélyes közlekedni nem,hogy biciklivel
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„A program sikere és az óriási igény garanciát jelent arra, hogy egyre több település tekinti prioritásnak a környezetbarát közlekedés feltételeinek megteremtését, és ezáltal egy tisztább, egészségesebb környezet biztosítását. A megépülő kerékpárutak valós alternatívát nyújtanak majd az autóval való közlekedésre, vagy akár a szabadidő eltöltésére” – tette hozzá a tárcavezető.
A tárcavezető hangsúlyozta a Környezetvédelmi Alap programja az országos kerékpárút-építési program része, amely kiemelt eleme az RMDSZ kormányprogramjának. „A Cseke Attila által vezetett Fejlesztési Minisztérium egy külön programmal, a helyreállítási alapból támogatja a fő útvonalak kiépítését, ezek nagyrésze a folyók melletti töltéseken épülne meg. Az árvízvédelmi töltések összekötnek településeket, közösségeket, és ez lehetne az országos infrastruktúrának a fő vonala, erre csatlakozhatnak majd rá az önkormányzatok azokkal a bicikliutakkal, amelyeket a Környezetvédelmi Alap finanszíroz” – hangsúlyozta Tánczos Barna.
A Környezetvédelmi Alap kerékpárút-építési programjában az úttesten, az útpadkán vagy a járdán kialakított biciklisávok létrehozását, de új, különálló kerékpárutak építését is támogatják. Egy kilométer új kerékpárút megépítésére legfeljebb 1 millió lejt, a meglévő utak, járdák mentén kialakított biciklisáv kialakítására pedig legfeljebb 350 ezer lejt kaphatnak az önkormányzatok.
A megépülő kerékpárutakon biztosítani kell a közlekedést mindkét menetirányban, a hely függvényében úgy, hogy az úttest két oldalán építenek egy-egy kerékpársávot, vagy mindkét kerékpársávot az egyik oldalon építik meg. Ahol lehetséges, a biciklisávokat az úttest részeként, az autós és gyalogos forgalom között kell kialakítani, ahol erre nincs lehetőség, a járdán is lehet kerékpársávot kialakítani, illetve új, különálló bicikliutat építeni. A kerékpárút mentén biciklitároló helyeket kell kiépíteni, és útjelző táblákat, közlekedési lámpákat kell elhelyezni.
Mi az,hogy kerékpár út épülhet?már rég készen kéne legyen.Es szükség is lenne rá, például Bereck és Kézdivásárhely között,napközben akkora a forgalom,hogy még gyalog is veszélyes közlekedni nem,hogy biciklivel
Ne idetlenkedj , a varosban nem tudnak 2 km-t csinalni, te bereck es Kezdi kozott szeretnel?:)
A tejuton csinaljanak vegig bicikliutat, en azzal is megelegedek, nem kell 890 km.
Talán akkor ha az üzemanyag úgy megdrágul, hogy az emberek lecserélik az autót biciklire és a meglévő utakat atnevezik biciklis utaknak.