Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Az elmúlt napokban sok ellentmondásos információ látott napvilágot a zaporizzsjai erőműben kialakult helyzetről. Elég hosszú telefonbeszélgetést folytattam az ukrán környezetvédelmi miniszterrel, és Ruszlan Strilets úr ismét hangsúlyozta, hogy Ukrajnában a sugárzásellenőrző rendszer működik. Az európai államok adományai nyomán fejlesztették ki és egészítették ki új sugárzásmérő egységekkel. Ez egy olyan rendszer, amely napi mérési adatokat jelent, és elküldi azokat a Nemzetközi Atomenergia Ügynökségnek, ahogy mi is tesszük” – fejtette ki Tánczos Barna.
A napi szinten mért és a Nemzetközi Atomenergia Ügynökségnek továbbított adatok a miniszter szerint nem adnak okot aggodalomra. Hangsúlyozta, hogy a háború kezdete óta folyamatosan mérik a radioaktivitás szintjét, Románia és Ukrajna között folyamatos az információcsere.
„Akár óránként is végeztünk méréseket azokban az időszakokban, amikor Ukrajna potenciális nukleáris tevékenységről vagy az atomerőművekkel kapcsolatos potenciális problémákról számolt be. Az adatok azt igazolták, hogy a radioaktivitás szintje a háborús időszakban sem Ukrajnában, sem Romániában nem emelkedett” – nyomatékosította a miniszter.
Rámutatott, hogy a méréseket folytatják, és állandó kapcsolatot tartanak fenn az ukrajnai környezetvédelmi minisztériummal, folyamatos az információcsere.
Az elmúlt hét végén bombatámadás érte a Zaporizzsja régióbeli Energodar városban található atomerőművet, amely némi kárt szenvedett, de a kritikus infrastruktúra sértetlen maradt.
Oroszország és Ukrajna kölcsönösen egymást okolja a támadásokért. Az állítások független ellenőrzése nem lehetséges.
(Agerpres)