Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Sorin Cîmpeanu azt mondta: a mintegy 350 ezer tanügyi alkalmazott egyharmadát sikerült immunizálni, de ezen belül a tanárok mintegy fele kapta meg a védőoltást.
A szaktárcavezető derűlátó a tekintetben, hogy az iskolák biztonságosak maradnak, és a vizsgákat megfelelő körülmények között sikerül megtartani.
Hozzátette: a tanárok a március 10-én lejáró kampány vége után is kérhetik az oltást.
A végzős osztályokban a tanulók kevesebb mint fele vett részt a jelenléti oktatáson a második félévben – közölte az oktatási miniszter.
Sorin Cîmpeanu ezt azzal kapcsolatban mondta, hogy az egészségügyi miniszterrel közösen kiadott legfrissebb rendelkezések szerint, a tanintézmények nyolcadik, tizenkettedik és tizenharmadik osztályába járó tanulói, valamint a posztliceális oktatás és a szakiskolák végzős tanulói számára fizikai jelenléttel folyik az oktatás, legfeljebb 15 tanuló jelenlétével a nyolcadik, és legtöbb 17 tanuló jelenlétével a többi végzős osztályban, az olyan településeken is, ahol piros forgatókönyv van érvényben.
A tárcavezető úgy fogalmazott: „ha megkérdeznék, nem tudná megmondani”, hogy miként törtéhet meg az, hogy egy piros forgatókönyv szerint működő intézményben, egyazon iskola két szomszédos osztályában, a negyedik osztályosok teljes létszámmal lehetnek jelen, a vizsgára készülő nyolcadikosoknál pedig egyszerre csak a fél osztály jöhet iskolába.
A miniszter úgy véli: „az oktatás nem betegít meg” és nem szerencsés, hogy a kisiskolásokba azt sulykolják, hogy ha iskolába mennek, megbetegítik szüleiket, nagyszüleiket.
„Ha iskolába járnak, az oktatás nem betegíti meg őket. Épp ellenkezőleg, megtanítja betartani a szabályokat. Ha iskolába járva betartja a szabályokat, akkor nagyon nagy az esély a betegség kockázatának kezelésére” – hangsúlyozta Cîmpeanu.
Az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében beszerezhetők az online oktatáshoz szükséges platformok – közölte az oktatási miniszter.
Sorin Cîmpeanu rámutatott: világszerte többfelé évek óta alkalmaznak az egyetemeken olyan platformokat, amelyek nem csak az oktatáshoz, hanem a vizsgák lebonyolításhoz is megfelelő körülményeket biztosítanak, ám nincs tudomása arról, hogy Romániában is működnének ilyenek.
Azt mondta: az országos helyreállítási terv kiváló alkalmat teremt az oktatás „masszív digitalizációjára”, online oktatási platformok beszerzésére.
Hozzátette: egyelőre nem merül fel, hogy a tanulók az online vagy a jelenléti oktatás közül választhassanak, mert sem a tanárok, sem a digitális infrastruktúra nincs erre felkészülve.
(Agerpres)