Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tanügyminisztérium megnyugtatta az oktatási rendszerben dolgozókat, hogy a tanítás felfüggesztése nem fogja befolyásolni a fizetésüket.
Ugyanakkor arra biztatja a tanárokat, hogy a technológia eszközeinek segítségével tartsák a kapcsolatot a tanulókkal, és folytassák az oktatást.
A próba-képességvizsgát, a próbaérettségit, a tantárgyversenyeket, sportvetélkedőket és más, gyülekezést feltételező rendezvényeket későbbi időpontokra ütemezik át.
A nulladik osztályba való beiratkozás online történik, és az oktatási kényszerszünet lezártával még egy hétig meghosszabbítják annak határidejét – tájékoztatott a minisztérium.
Az elmaradt órák bepótolásáról az iskolák vezetősége dönt majd.
A koronavírus terjedésének megakadályozása érdekében március 22-éig szünetel az oktatás Románia állami és magániskoláiban. Az intézkedés hatályának ideje a vírus terjedésének függvényében módosulhat.
Ludovic Orban ügyvivő kormányfő felkérte Monica Anisie tanügyminisztert, hogy a kényszervakáció idején biztosítsanak az iskolákban online tanítást, legalább a fontos tantárgyak esetében.
„Forduljon a digitalizálási hatósághoz, keressen külföldi beszállítókat, számomra az a fontos, hogy a kényszervakáció idején tarthassunk online órákat, legalább a nagyon fontos tantárgyakból” – mondta Orban a kormányülésen az oktatási miniszternek.
Anisie azt válaszolta, hogy már kiküldött egy átiratot az oktatási intézményeknek ebben az ügyben. Azt is mondta, hogy a Román Televízióval is beszélt, amely le fogja filmezni a tanórákat.
„Meg akarja emelni a TVR nézettségi szintjét? A gyerekek az internetet nézik” – válaszolta erre Orban.
Anisie erre azt mondta, hogy ez csak az egyik variáns.
„Megkérem, hogy az ülés után elemezzék a digitalizálási hatósággal az összes létező variánst és a lehető leghamarabb ültessék gyakorlatba a megfelelőt” – kérte Orban a tanügyminisztert.
Felhívást intézett Monica Anisie ügyvivő oktatási miniszter a tanárokhoz és tanítókhoz, hogy járuljanak hozzá nyílt oktatási erőforrásokkal a tanítási folyamathoz, tekintettel arra, hogy a koronavírus-veszély miatt kényszervakációt rendeltek el az iskolákban.
Facebook-bejegyzésében a miniszter azt írja, a megyei tanfelügyelőségeknek a CRED nevű projekt által biztosított infrastruktúra révén lehetőségük van feltölteni az internetre oktatási anyagot, amelyhez minden romániai tanuló és pedagógus hozzáférhet – írta a miniszter szerdai Facebook-bejegyzésében.
„A tanítási folyamat folytatása érdekében felhívást intézünk a pedagógusokhoz, járuljanak hozzá a red.educred.ro honlapon elérhető oktatási anyagok számának növeléséhez. Az anyagokat közvetlen módon feltölthetik a platformra azok a pedagógusok, akiknek van fiókjuk (@educred.ro típusú fiók), vagy a projekt keretében alkalmazott e-learning-szakértőkhöz fordulhatnak (ezek listája megtalálható a minisztérium honlapján – http://s9.ro/14lt” – tájékoztat Anisie.
Tekintve, hogy a CRED projekt az elemi és általános osztályokban tanító pedagógusoknak szól, a minisztérium létre akar hozni egy Youtube-csatornát a középiskolások részére.
„Felkérjük a tanárokat, hogy készítsenek leckevideókat. Az ehhez szükséges műszaki felszerelést a Román Televízió biztosítja ingyenesen a tárcával aláírt szerződés értelmében. A felvételek elkészítéséhez egy űrlap kitöltésével lehet segítséget kérni, a következő linken: : http://s9.ro/14lu” – mutat még rá a tanügyminiszter.
(Agerpres)
Minden tantárgyból képességi és érettségi vizsgatétel modelleket sem voltak képesek feltenni a kissebbségek nyelvén! Bárki meggyőződhet az edu.ro subiecte oldalon! Ha ennyit nem voltak képesek megtenni a vizsga előtt álló gyerekekért akkor most mit akarnak?!