Vagyis minél több kvantumkutató van, annál nagyobb a „demokrácia”! ez igen, csak igy tovább!!!..hogy Romániában mi van…ezt nehéz evvel a mércével osztályozni, leginkább „tolvajmaffia” lenne a helyes neve….
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Euronews szerdán írt honlapján a The Economist csoport kutatórészlegének tanulmányáról, amely szerint Európában már sorban a harmadik éve romlik a demokrácia, és az úgynevezett ‘demokratikus kedvetlenség’ főleg Nyugat-Európában volt érezhető.
A „demokratikus kedvetlenség” dacára globális szinten még mindig Európában találhatók a legdemokratikusabb országok: legelső helyen Norvégia áll, ezt követi Izland és Svédország.
Oroszország Európa legkevésbé demokratikus országa, és a demokrácia-index szerint globális szinten a 144. helyen áll, Afganisztán és Zimbabwe után.
Nyugat-Európában több országot is „teljes demokráciaként” értékel a tanulmány, míg Kelet-Európában a „tökéletlen demokráciák” dominálnak a tanulmány szerint.
Csökkent 2018-ban a demokrácia-indexe többek közt Ausztriának, Magyarországnak, Oroszországnak és Törökországnak, legnagyobb mértékben pedig Olaszországnak.
Fejlődött viszont a demokrácia Finnországban, Németországban és Máltán.
Az EU-tagországok közül Svédországnak a legmagasabb a demokrácia-indexe, Romániának pedig a legalacsonyabb.
(Agerpres)
Vagyis minél több kvantumkutató van, annál nagyobb a „demokrácia”! ez igen, csak igy tovább!!!..hogy Romániában mi van…ezt nehéz evvel a mércével osztályozni, leginkább „tolvajmaffia” lenne a helyes neve….
Romaniaban a magyar kissebbseget kepviselo RMDSZ reszerol nemzetarulas van.Es a roman politikusok reszerol pedig,hazaarulas.Ez a ket pontos jelzo arra ami ma Romaniaba van!!
En nem emlekszem,hogy Romania mikor allt volna kozepen,vagy az elen demokracia szinten az europai orszagok kozt.Mindeg is utolso volt ezen a teren.Sot, azt is ki merem jelenteni,hogy Romaniaban soha nem volt demokracia! Romaniaban plutokracia uralkodik,melyet a volt kommunista part tagjai tartanak vaskezben.Beloluk lettek a nagygazdak,a foldesurak,a gyartulajdonosok,a politikusok stb. Es ez mindaddeg valtozni sem fog,mig egy haboru le nem sopori oket veglegesen a szinpadrol.Tiszta szivbol remelem,hogy akik 1990 utan uraltak ezt az orszagot,mind a tortenelem szemeteskukajaba fognak kerulni !