Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A felmérés arra is rámutat, a 7,9 millió személy 48 százaléka lány és hölgy, ugyancsak 48 százalék a házasságban élők részaránya (nyilván, nem mind ugyanazokról van szó), a felnőttek 39 százaléka felsőfokú végzettséggel rendelkezik. Az átlag 2-3 eszközt is használ, a válaszadók közül 64 százalék a telefont, 60 százalék az asztali és hordozható számítógépet, 20 százalék a táblagépet, 15,5 százalék pedig kimondottan a játékra való konzolt jelölte meg eszközként. Az online játékokat (interneten más partnerrel) 14,3 százalék műveli. A megkérdezettek 45 százaléka általában fizet a játékért, játéklehetőségért, 55 százalék pedig letölti az internetről, tehát elvileg ingyen kapja.
Az online játéküzletek közül a Stream és az Epic Store a legnépszerűbb Romániában és Erdélyben. A konzol-használók 68 százaléka havi átlagban 46 lejt áldoz a játékra. A legnépszerűbb konzolok: PlayStation 4, Xbox One, Playstation 3, Nintendo Switch. Az okostelefonnal játszók 78 százaléka Android hálózatot használ, 15 százaléka a iOS-t. Amikor arra kellett válaszolni, hogy a készülékek közül melyiken játszanak a legszívesebben, 93 százalék az asztali és hordozható (laptop) számítógépet említette. A videójátékok romániai szerelmeseinek zöme otthonában játszik,15 százalék leggyakrabban tömegközlekedési járműveken, 21 százalék pedig főleg a videójátékok okán jár barátaihoz, baráti társaságokba, ennek tulajdonítható, hogy 53 százaléknak a két vagy több személy bekapcsolódását lehetővé tevő játék a kedvence, míg 47 százalék inkább a „szinglit” kedveli, vagyis amit egyedül lehet játszani. A videójátékok legkedveltebb, leggyakoribb tematikái: kaland, stratégia, fegyveres harc, virtuális fejvadászat, lövöldözés. A romániai és erdélyi válaszadók között is kirajzolódnak a játékos-típusok fő csoportjai: ambíciós, egyszerre több dologra is figyelni tudó (az úgynevezett „multitasking”), türelmes, észszerűen cselekvő, ellazult, sietősen kapkodó.
(bl)