Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A bizottság első alelnöke a román államfőnek, a miniszterelnöknek és a kétkamarás bukaresti parlament házelnökeinek küldött levelében felidézte: az EB az utóbbi hónapokban többször jelezte a romániai jogállamiság helyzetével kapcsolatos aggodalmait, figyelmeztetve Bukarestet, hogy visszalépéseket észlel az utóbbi években elért fejlődéshez képest. Timmermans úgy értékelte: Románia nem vette figyelembe sem az EB, sem a Velencei Bizottság, sem a Korrupció Elleni Államok Csoportja (GRECO) ajánlásait, a jogállamiság tiszteletben tartásával kapcsolatos gondok pedig tovább mélyültek az utóbbi időben.
A bizottság első alelnöke szerint a büntető törvénykönyv, a büntetőeljárási törvénykönyv és a korrupciós bűncselekményekről szóló jogszabály múlt hónapban megszavazott módosításai gyakorlatilag büntetlenséget biztosítanak az elkövetőknek egy sor bűncselekmény – köztük korrupciós cselekmények – esetében.
Timmermans példaként az elévülési határidők csökkentését említette, ami szerinte oda vezethet, hogy sok esetben nem születik idejében jogerős ítélet olyan súlyos bűncselekmények – pénzhamisítás, piaci visszaélés vagy gyermekpornográfia – esetében, amelyek tényleges, arányos és elrettentő büntetését európai irányelvek irányozzák elő.
Az EB alelnöke azt is kifogásolta, hogy a büntetőjog módosítása felére csökkentené a büntetést azoknál a korrupt tisztségviselőknél, akik megtérítik az okozott kárt: ez szerinte aláássa a büntetőjog elrettentő hatását. Timmermans szerint a bizonyítási eljárás feltételeinek szigorítása akadályozza a bűnüldözést, és visszaveti a korrupció elleni harcot és az EU pénzügyi érdekeit.
A szankciókat korábban is kilátásba helyező Timmermans első ízben fenyegette meg Romániát a 7-es cikk szerinti eljárással. Hozzátette: a jogállamisági eljárás azt az Együttműködési és Ellenőrzési Mechanizmust (MCV) fogja felváltani, amellyel az EB a romániai igazságügy helyzetét tartja megfigyelés alatt a 2007-es tagfelvétel óta.
„Romániának természetesen továbbra is kötelessége lesz betartani az EU-ba belépéskor vállalt kötelezettségeit, és a MCV ajánlásai mindaddig érvényben maradnak, amíg Románia maradéktalanul és kielégítően nem teljesíti őket” – szögezte le a román vezetőknek írt figyelmeztetésében az EB első alelnöke.
(MTI)