Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A belügyminiszter a tárca székhelyén nyilatkozott a tizenkét teljesen felszerelt intenzív terápiás mentőautó átvételekor.
„Úgy vélem, tisztában vannak vele, hogy törékeny sorsok lesznek a kezükben, és a felelősségük óriási lesz” – mondta Bode a katasztrófavédelmi alkalmazottaknak.
Elmondta, a romániai lakosság egészségi állapota rosszabb más uniós országokhoz képest, és Romániában aggasztó méretű a csecsemőhalandóság is. Ezen a téren Románia sajnos a második helyen állt Európában 2020-ban. Véleménye szerint „ezen a drámai helyzeten” úgy lehet változtatni, hogy minél több modern orvosi beavatkozási eszközt beszerzésére törekszünk.
Elmondása szerint az elmúlt 3 évben a katasztrófavédelmi struktúrák 821 mentőautót kaptak a sürgősségi szolgálatok számára és 465-öt a rohammentő-szolgálat számára, összesen több mint 500 millió lej értékben. Ezeket mind európai, vissza nem térítendő forrásokból vásárolták.
Raed Arafat, a katasztrófavédelmi főigazgatóság (DSU) vezetője rámutatott, hogy az új rohamkocsikon dolgozó orvosok speciális képzéseken vesznek majd részt.
„Tavaly 1737 esetben volt szükség súlyos állapotban levő újszülöttek, nagyrészt koraszülött csecsemők szállítására. Idén már 579 ilyen küldetésben vettünk részt, ezekből 472 esetben rohamkocsival, 97 esetben helikopterrel, 10 esetben repülővel szállítottuk a csecsemőket az ellátóközpontokba” – mutatott rá Arafat.
A 12 mentőautó közül 2 Bukarestbe, egy-egy pedig Bihar, Brassó, Kolozs, Konstanca, Dolj, Iaşi, Maros, Prahova, Szeben és Temes megyébe kerül.
Tíz kocsit a Regionális Fejlesztési Programon (POR) keresztül, kettőt pedig a Nagy Infrastruktúra Operatív Programon (POIM) keresztül szerezték be. A beruházás összértéke 10.665.094,2 lej – tájékoztatott Facebook-oldalán a DSU.
(Agerpres)