Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az ország különböző részeiből mozgósított tűzoltók a Bukarest melletti Clinceniben gyűltek össze.
Raed Arafat katasztrófavédelmi államtitkár elmondta: teljesen önálló egységeket alakítottak ki, hiszen „segíteni mennek, nem azért, hogy a helyi hatóságokat hátráltassák”. A konvoj saját parancsnoki központtal, nagy teljesítményű áramfejlesztő generátorral, két teljes tábori felszereléssel, két tartálykocsival, és négy, felszereléseket szállító konténerkocsival indult útnak.
Az uniós támogatásból tavaly beszerzett, terepjáró képességekkel rendelkező (összkerékhajtású), erdőtüzek oltására kialakított tűzoltókocsik háromezer literes tartállyal és nagy teljesítményű vízágyúval rendelkeznek, amelyek lehetővé teszik, hogy a személyzet és a felszerelés veszélyeztetése nélkül, nagy távolságról oltsák a tüzet. A víztartály utántöltését bármilyen nyomás nélküli vízforrásból – tavakból, folyókból – el lehet végezni.
A tíznaposra tervezett, szükség esetén meghosszabbítható műveletet az Európai Polgári Védelem és Humanitárius Segítségnyújtási Műveletek Főigazgatósága koordinálja, illetve 75 százalékban fedezi az oda- és visszaút költségeit. A bevetések során elhasznált üzemanyagot a fogadó fél – jelen esetben Görögország – biztosítja.
Románia több ízben nyújtott már légi segítséget külföldi erődtüzek oltásában, a szárazföldi alakulatok azonban most először vesznek részt külföldi segélymisszióban.
(MTI)