Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Európai Bizottság (EB) úgy véli, többet kell tennie Romániának az uniós igazságügyi és korrupcióellenes felügyeleti eljárás lezárásához. Klaus Johannis államelnök reagált az ügyben.
Románia az EB több ajánlását is megfogadta, és jelentős haladást ért el a korrupció visszaszorítását és az igazságszolgáltatást érintő reformokat illetően, de további előrelépésekre van szükség ahhoz, hogy lezárják az úgynevezett Együttműködési és Ellenőrzési Mechanizmust (CVM), amelyet a brüsszeli bizottság a korrupció elleni romániai és bulgáriai fellépés és az igazságügyi reformfolyamat megfigyelésére hozott létre – jelentette ki Frans Timmermans, az uniós végrehajtó testület első alelnöke szerdán Brüsszelben.
A bizottság megállapította, hogy az igazságügy reformja 2017-ben stagnált, és ez hátráltatta az ajánlások alkalmazását, sőt, olyan területeken merülnek fel ismét gondok, amelyeket a januári jelentés lezártnak tekintett. Az igazságszolgáltatás függetlenségét érintő kihívások is komoly aggodalomra adnak okot – írja a jelentésben. „A bizottság kitart amellett, hogy az állami intézmények közötti lojális együttműködéssel, a múltbeli megvalósításokra alapozó politikai irányultsággal és az igazságszolgáltatás függetlenségének tiszteletben tartásával Romániának a közeljövőben sikerülni fog eleget tenni az MCV keretében megfogalmazott minden követelménynek” – áll a jelentésben, amely szerint a bizottság legközelebb 2018 végén tesz közzé hasonló véleményezést.
Klaus Johannis államfő szerint az EB szerdán közzétett jelentése komoly vészjelzés, amelyet figyelembe kell vennie a kormánynak. „Hogyha a kormány és a parlament az eddigiekhez hasonló irányban folytatja az igazságügyi törvények módosítását, akkor Románia visszalépést könyvelhet el a korrupcióellenes harc és az igazságügyi reformfolyamat tekintetében” – véli az államfő. Az elnöki hivatal közleménye rámutat: Klaus Johannis osztja az EB véleményét, miszerint az igazságügyi törvényeket átlátható módon, minden érdekelt fél véleményének figyelembe vételével kell módosítani.
Az államfő hangsúlyozta: míg a 2017 januári jelentés a tavalyi jelentős haladásról adott számot, a szerdai dokumentum szerint az év elején megfogalmazott 12 ajánlás közül csupán egyet ültettek elfogadhatóan gyakorlatba, és csak másik három esetében történt valós haladás. Az államfő felhívja a figyelmet arra, hogy néhány politikus, aki nem érti meg, hogy nem a saját, vagy egy kisebb csoport, hanem a köz érdekében kell dolgoznia, veszélybe sodorja az ország által az elmúlt tíz évben a korrupcióellenes harc és az igazságszolgáltatás reformja terén elért eredményeket. „Minden nyomásgyakorlás vagy olyan cselekedet, amely az igazságszolgáltatás politikai ellenőrzésére irányul, nem tesz egyebet, mint visszahúzza a múltba az országot” – jelentette ki.