Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Cselekedj a holnapért és a Román Akadémiai Társaság elnevezésű civil szervezet által készített felmérés szerint a romániai megyeszékhelyek közül egyik sem közelítette meg a maximális 100 pontot, a legjobban álló települések közül is legfeljebb 70 körüli pontot kaptak.
Andreea Petrut környezetvédelmi szakember elmondta, hogy a megyeszékhelyek 37 százaléka egyáltalán nem érvényesítette azt az elvet, miszerint a lakosok annyi szemétdíjat fizetnek, amennyi hulladékot termeltek, mindössze 28 százalékuk teljesítette ezt maradéktalanul.
A hulladékkezelést illetően első Nagyszeben 71 ponttal, második helyen Nagyvárad végzett 70 ponttal, a harmadik helyen osztozik a Csíkszereda és Sepsiszentgyörgy, valamint Jászvásár (Iași) 63,5 ponttal.
Romániában még gyerekcipőben jár a szelektív hulladékgyűjtés. Zöld szervezetek szerint Románia a lakossági szemét alig 15 százalékát tudja újrahasznosítani, 85 százalék a szemétlerakókba kerül. Bukarest a 2007-es EU-csatlakozáskor vállalta, hogy 2020-ig a hulladék 50 százalékát hasznosítja újra, 55 százalékát pedig 2025-ig. A zöld szervezetek szerint ilyen ütemben ötven év kell ahhoz, hogy Románia elérje legalább az 50 százalékos újrahasznosítási arányt.
(MTI)
Az egy dolog, de manapság az ócskavasat sem viszik el.