Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A mozdonyszerelők és pályakarbantartók tiltakozását az a pénteken elfogadott sürgősségi kormányrendelet váltotta ki, amely a jövő évre befagyasztotta a közalkalmazottak bérét (az egészségügyi dolgozók és a tanárok kivételével), ezzel az intézkedéssel ugyanis immár harmadszor halasztották el Romániában a vasutasok jogállásáról szóló, jelentős (átlagosan 35 százalékra tehető) béremeléseket előirányzó törvény jövő áprilistól esedékes hatályba lépését.
A hétfői munkabeszüntetés nyomán 261 személyszállító vonat állt le szerte az országban, egyes vonatok 5-6 órát késtek, a hidegben magukra hagyott utasok ezreinek pedig senki sem tudott tájékoztatást adni arról, hogy mire számíthatnak. A bukaresti Északi pályaudvarról helyi idő szerint 17 órakor indultak el az első vonatok.
A hétfői tárgyalások menetéről tudósító Economedia.ro gazdasági portál délután még tízszázalékos bérfejlesztési megállapodásról írt, amely Sorin Grindeanu szociáldemokrata (PSD) közlekedési miniszter szerint nagyságrendileg egymilliárd lejes (74 milliárd forint) többletkiadást jelentene a román költségvetésnek. A kormány által hétfőn elfogadott és a parlament elé terjesztett büdzsé tervezetében azonban ez a kiadás nem szerepel.
A sztrájk első óráiban Grindreanu úgy nyilatkozott: „nem ő tett felelőtlen ígéreteket a vasutasoknak”, Románia pedig kötelezettséget vállalt arra, hogy fenntarthatóvá teszi a jelenleg veszteséges CFR működését. Az Economedia szerint viszont a tárcavezetőnek nem kellene másra hárítania a felelősséget, a vasutasok ugyanis most annak a törvénynek az előírásait akarják behajtani a jobb- és baloldal összefogásával alakult nagykoalíciós kormánytöbbségen, amelyet tavaly a PSD és a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) szavazott meg az akkori jobbközép kisebbségi kormány ellenkezése dacára, közvetlenül a parlamenti választások előtt.
Novemberben 7,8 százalékos volt az éves infláció Romániában.
A Mediafax hírügynökség szerint a költségvetési törvény parlamenti vitája során a sztrájkhullám továbbterjedésére lehet számítani a közszférában. A rendőrségi alkalmazottak, börtönőrök és tartalékos katonák is országos megmozdulásokat helyeztek kilátásba, jövedelmük befagyasztása ellen tiltakozva és azt követelve, hogy ne napolják el a parlament által számukra megszavazott béremelések bevezetését.
(MTI)