Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Módosító javaslatokkal, kedvezően véleményezte tegnap a közalkalmazottak bérezését szabályozó törvény tervezetét a szenátus jogi bizottsága, írja az Agerpres.
A módosításokkal kiegészített tervezetet 6 PSD–ALDE szenátor támogatta, a PNL és az USR négy szenátora a kedvező véleményezés ellen szavazott. Daniel Fenechiu liberális szenátor bejelentette, hogy a kedvező véleményezés ellen fog szavazni, ugyanis nem létezik egy tanulmány arról, hogy mennyire terheli meg a költségvetést az egységes bértörvény. George Dircă, az USR szenátora arról beszélt, hogy hosszú távon fenntarthatatlan az egységes bértörvény, ezért nem támogatták a pozitív véleményezést.
– Az USR frakciója szerint jelentősen terhelné a költségvetést a törvény. Nem végeztek egy tanulmányt két lehetséges okból: az egyik, hogy a kormány olyan költségvetést irányzott elő, amelyből fedezni tudják a bértörvénnyel járó kiadást, másrészt hosszú távon ez nem fenntartható. Hamarosan a 2010-ben tapasztalt helyzetbe kerülhet az állam, amikor bércsökkentésekre került sor. A másik súlyos gond, hogy a törvény nem teljesítmény alapján határozza meg a bérrácsot. Gyakorlatilag növekedni fognak a kiadások, és csökkenni fog a hatékonyság” – monda George Dircă.