Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A változó ügyviteli eljárás alapján a kórházakba beutalt betegek mindegyike kitölthet egy vagy több kérdőívet, és aki hálapénz, csúszópénz követelésének észlelését jelzi, az egészségügyi minisztérium illetékes ügyosztályához irányítják a részletek ismertetéséért, vagy pedig azt ajánlják, tegyen feljelentést a hatóságoknál, korrupcióellenes ügyészségeken. A két-három éve érvényben lévő szabály alapján az esetek zöménél a hálapénz, csúszópénz követelésének, illetve kényszerűségének a jelzését nem vizsgálták ki, a kérdőívek tartalma rendszerint csak tájékoztató jellegű maradt, érdemi megoldás és következmény nélkül.
A nemzetközi nyelvhasználatban „feedback” (visszajelzés) kifejezéssel emlegetett módszerrel a romániai és erdélyi kórházakban, klinikákon 2017 folyamán 2865 kérdőívet gyűjtöttek, 2018-ban 4145 volt a számuk, tavaly pedig 5763. A panaszokról, észrevételekről nem történt összegző elemzés, legalábbis nem nyilvánosan, és a román sajtó szerint büntetőjogi eljárásokra is csak a súlyosabb esetekben került sor.
A több mint 12 ezer kérdőív az egészségügyi minisztériumnál maradt, a nyomozóhatóságokhoz nem jutott el, kivételt jelentenek azok az ügyek, ahol történt konkrét feljelentés. Nincs kimutatás arról sem, hogy a panaszok milyen százalékban érintik az orvosok tevékenységét, és milyen százalékban az asszisztensekét, ápolókét, általában a személyzetét. Az új eljárási módszerrel a szaktárca úgymond hivatalosan is átruházná más szervekre a kórházi, klinikai visszaélések, korrupciós esetek kivizsgálását.