Nehéz pályán hozta a kötelezőt a KSE
A Kézdivásárhelyi SE a Voința Limpeziș otthonából hozta el a győzelemért járó három ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Öt tojásból készült rántotta után izgatottan állt a rajthoz augusztus 8-án, szombaton reggel Vajna János. Mindazok ott voltak mellette, akik akaratát és lelkesedését csodálva úgy döntöttek, megérdemli, hogy támogassák célja elérésben. A Kovászna Megyei Cukorbeteg Ifjak Egyesületének elnöke, Dobolyi László, a Háromszéki Közösségi Alapítvány tiszteletbeli igazgatója, Bereczki Kinga segítettek a szervezésben, főleg abban, hogy a megerőltető fizikai megterhelés kockázatát a minimumra csökkentsék és hogy János nemes célját, a cukorbetegek egyesületének való gyűjtést lehetővé tegyék.
Elismerést érdemel Demeter Orsolya diabetológus doktornő és asszisztense, Sidó Zita, akik folyamatos orvosi felügyeletet biztosítottak Vajna Jánosnak. Ő komoly felszereléssel vágott neki a közel kilencezer méteres mászásnak: két cukorszintmérő készülék továbbította folyamatosan az adatokat a doktornőhöz, szívritmusát is monitorizálták, minden két kör után pedig vérből is megmérték a cukrát. A kerékpáros étkezése, pihenői tudományosan megtervezettek voltak, napközben egy masszőr is segítette izmait ellazítani.
Ilyen körülmények között a reggel 7 órai indulástól számítva Jánosnak az első órákban kétszer sikerült oda-vissza megtenni a Honvéd-kút és Sugásfürdő közötti távolságot, ami 400 méter szintkülönbséget jelent, később azonban kissé megnyúlt az emelkedésre szánt idő. Nem tett jót a rekordkísérletnek (egyéni rekordról van szó), hogy a rendőrség nem engedte a forgalmat lezárni, és annak ellenére, hogy minden felfelé tartó autósnak elmagyarázták, oda kell figyelni erre a fiatalemberre, sok hőzöngő sofőr szinte ralizott felfele, zavarva Jánost a haladásban. Kritikus volt a délután 3 és 6 óra közötti periódus a fáradtság és a nagy meleg miatt is.
– Csodálatos volt látni az összefogást körülötte – mondta Bereczki Kinga – Jánost családtagjai, barátok, ismerősök és ismeretlenek kísérték autóval, biciklivel, motorral előtte, mögötte, mellette, többek között egy hegyimentős is csatlakozott pár órára, továbbá egy kovásznai hölgy, aki a Tekerj! akciók kitartó résztvevője és egy négyfalusi idősebb úr, aki miután elbeszélgetett Jánossal, elmondta, hogy új hitet ébresztett benne, hogy még ő is sok mindenre képes az életben.
János végül háromnegyed 6-ig bírta a tekerést, ez 5800 méter szintkülönbséget jelent. 29 kör után orvosi javallatra leállt, így az Everest kihívást ugyan nem teljesítette, de saját határait messze kitolta és cukorbetegként biztosan az egyetlen a világon, aki ezt a teljesítményt elérte.