A mérkőzés hajrájára elfogyott a KSE
Pénteken a Kézdivásárhelyi SE csapata a Bákói CS Aerostar pályáján gyenge második fé...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Mikor kezdődött a kerékpározás iránti rajongásod?
– Körülbelül hatéves lehettem, amikor édesapámnak köszönhetően rájöttem arra, hogy bringázni szeretnék. Együtt mentünk fel egy közeli dombra, ahol idősebb fiúk ugrattak a levegőbe. Ekkor éreztem azt, hogy szerelmes lettem a kerekpározás ezen fajtájába, a dirt jumpingba.
– Miről is szól a dirt jumping?
– Különböző trükköket csinálnak levegőben.
– Emlékszel az első versenyedre?
– Az első versenyem ebben a stílusban a Dirt on fire volt 2011-ben, Csíksomlyón. Ez egy Európa-szintű megmérettetés, ahol hátraszaltóval hetedik helyezést értem el. Aztán 2014-től, egy térdszalag-sérülés következtében nem bringázhattam egy ideig, öt év telt el, amíg újra kierősítettem a térdem, és nekikezdtem a downhill-nek. Ez a hegyikerékpár-sport extrém ága, ahol technikás, kövekkel, ugratókkal, letörésekkel tarkított, erősen lejtős terepen kell tekerni, és teljesen eltér attól, amit addig űztem.
– Hogyan zajlik a felkészülés?
– 2020-ban kezdtem el a downhill-versenyeket, ezekre a környékbeli pályákon készülünk, de ez nem elég, mert ebben a sportban nagyon fontos a fizikai és szellemi erőnlét is, amit én a Crossfit-edzésekkel szerzek meg.
– Milyen egy ilyen verseny valójában?
– Lényegében arról szól, hogy a résztvevők a lehető legprecízebben megtanulják az adott pálya legapróbb részleteit, majd 3–5 perc alatt a legjobb tudásuk szerint lerongyolnak rajta. A bringások percenként indulva, az idővel versenyezve száguldanak a cél felé. A speciális downhill-pályák legalább 1 km hosszúak, változatos kialakítással, így láthatunk egy futamon belül eszeveszett sebességet, kisebb, de inkább nagyobb ugratásokat, hatalmas fékezéseket vagy éppen bravúros kanyarvételeket is.
– Melyik az a verseny, esemény, amelyre nagyon szívesen eljutnál?
– Szívesen elmennék egy Európa-kupára, amit Ausztriában, Leogangban szerveznek.
– Hogyan látod Romániában a kerekpározás helyzetét?
– Romániában a hegyi kerékpározás most éli fénykorát, rengeteg fiatalt látok, aki űzi ezt a sportot, és egyre több pályát alakítanak ki a környező hegységekben. Jövőre én is szeretnék szervezni a Perkőn ilyen jellegű versenyeket, csak ehhez szükségünk lenne az erdészet beleegyezésére és támogatására, hiszen e nélkül nem tudjuk kialakítani a pályát.
Nagyon ertelmes dolog mindenesetre. Az elet, erdo, termeszet maximalis tisztelete.