Szenzációsan teljesített ősszel a KSE focicsapata
Az idény elején Rancz Lajos, a Kézdivásárhelyi SE elnöke az első négy hely egyikét c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A portál az elemzésből kiemeli, hogy a helyzet csupán akkor változhat jó irányba, ha megfelelően kezelik a klímaváltozás okozta gondokat.
A kanadai Waterloo Egyetem kutatói jutottak arra a következtetésre, hogy a globális károsanyag-kibocsátás csökkentésének eddigi kudarca miatt a korábbi rendező városok közül csak egyben – az 1972-ben vendéglátó japán Szapporóban – megfelelőek a klimatikus viszonyok egy jövőbeni téli olimpia lebonyolításához. A kanadai, osztrák és egyesült államokbeli kutatók bevonásával készült tanulmány arra figyelmeztetett, hogy az éghajlatváltozás különösen az északi féltekén korlátozza a játékok megrendezhetőségét. Ha azonban sikerül elérni a párizsi klímaegyezmény céljait, akkor a megbízható házigazdák száma a globális felmelegedés világszintű mérséklésében nyolcra emelkedne – áll az analízisben.
A 2015-ben 194 ország által aláírt nemzetközi megállapodásban fő célként fogalmazták meg a károsanyag-kibocsátás csökkentését, és a globális hőmérséklet-emelkedés visszaszorítását, vagyis annak elérését, hogy a Föld légkörének felmelegedését ebben az évszázadban két Celsius-fok alatt tartsák.
A tanulmány szerint a fogadó városok februári átlagos nappali hőmérséklete folyamatosan emelkedett. A rendre februárban sorra kerülő játékokon az 1920-as és 1950-es évek között 0,4 Celsius-fok volt az átlaghőmérséklet, míg az 1960-as és 1990-es évek között ez az érték 3,1 fokra emelkedett. A 21. században pedig átlagosan 6,3 fokot regisztráltak, és ennyi várható az idei, február 4-én megnyíló pekingi olimpián is.
(MTI)