A mérkőzés hajrájára elfogyott a KSE
Pénteken a Kézdivásárhelyi SE csapata a Bákói CS Aerostar pályáján gyenge második fé...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Önmagában szép eredmény, sok-sok ország szívesen elfogadná, ám aki esélyesként ott van a lehetőség kapujában, elszalasztja, és nem léphet dobogóra, pillanatnyilag nincs oka örülni. A női válogatott a legutóbbi három nyári olimpián elveszítette a bronzmérkőzést. Világbajnokságon is immár három negyedik helye van, Európa-bajnokságon kettő, egyik tavaly. A kincstár azonban nagyon gazdag: a női vízilabda Európa-bajnokságok történetében, 1985-től 2018-ig csak négyszer fordult elő, hogy a magyar női válogatott ne legyen érmes, 3 arany, 5 ezüst, 5 bronz a mérleg. Női világbajnokságokon (1986-2019) pedig 2 arany, 1 ezüst, 1 bronz…
A magyar férfi vízilabda-válogatott évtizedekig oktatta a világot (Jugoszláviával, Szerbiával együtt és felváltva), az eredménysorozata bámulatos: olimpián 9 arany, 3 ezüst, 3 bronz, világbajnokságon: 3-7-1, Európa-bajnokságon: 12-6-6. Mindkét csapat számára hiányérzetet kelt a dél-koreai 4. hely.
Valami hasonló érzések kavaroghatnak most a magyar fejekben, lelkekben az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) kapcsán. Szinte hihetetlen, hogy a magyar küldöttség 21 érméből egy sem arany. Kilenc ezüst, tizenkét bronz és 28-ik hely az európai államok rangsorában, holott Magyarország általában az első 10 között végzett a 14-18 évesek számára kiírt rendezvényen. Az örök-rangsorban (1991-2019) most is a 9-ik helyen áll. Egyik magyarázat az lehet, hogy az előző, győri EYOF-hoz képest kivált a korosztályból négy-öt klasszis sportoló. A másik magyarázat, hogy Magyarország különféle okokból nem mindegyik sportágban a legjobbjait küldte. A leány kézilabda válogatott például az U17-es korosztály B-válogatottjával indult és lett bronzérmes, mert az első csapat az aranyat célozza az augusztus 1-jén kezdő Európa-bajnokságon. Felkészülési mérkőzéseken például: Dánia – Magyarország 21-30 és még egyszer 21-30, ez a magyar csapat éppen annyira ígéretes, mint a tavaly világbajnok U20-asok vagy az idén Európa-bajnok U19-esek.
Nem maradhat méltató szó nélkül a romániai küldöttség EYOF-szereplése. Négy aranyérem, tíz ezüst, öt bronz, 11. hely az éremtabellán, ami biztató előjel a 2024-es olimpiára. <<