Szenzációsan teljesített ősszel a KSE focicsapata
Az idény elején Rancz Lajos, a Kézdivásárhelyi SE elnöke az első négy hely egyikét c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A gsp.ro hírportál szemelvényeket közölt a VAR-kézikönyből, amely érdekes részleteket tartalmaz a videóbíró alkalmazásáról. Megjegyzik, hogy ismertetőjük forrásanyagát a VAR romániai bevezetését igazgató, menedzselő szakember, Alexandru Deaconu bocsátotta rendelkezésükre.
A csapatok játékosaihoz és a szakmai stábokhoz hasonlóan a futballmérkőzések szurkolóinak is fontos ismerni az alapszabályokat. A sok közül egyik példa az, hogy például, amikor tévedésből ítélt szögletből (a szögletzászlótól történt beadásból, passzból) gólt szerez a támadó csapat, a VAR-ral nem lehet felülbírálni. De ha egy gól előtt nem sokkal a labda elhagyta a pályát, túlhaladta a pályavonalat, s a bírók továbbengedték a játékot, a VAR segítségével utólag megvizsgálható a szabálytalanság, és a gólt érvénytelenítheti a középbíró.
A videóbírót szinte kizárólag csak az alábbi helyzetekben alkalmazzák: 1. bármely gól felülvizsgálható, ha a gólt megelőzően szabálytalanság gyanúja felmerül (les, kezezés, gáncsolás, lökés stb.). 2. Minden olyan játékjelenet elemezhető, ahol felmerül jogtalanul megítélt vagy meg nem ítélt büntetőrúgás (11-es). Ez olyan esetben is érvényes, ha a VAR-elemzésnek arról kell döntenie, valamely szabálytalanság a 16-os vonalon kívül vagy belül történt-e. Így lehet 11-esből sorfalas szabadrúgás, vagy éppen fordítva! 3. A VAR-ral megvizsgálható minden olyan jelenet, ahol piros lapot mutatott vagy nem mutatott fel a játékvezető (utóbbi eset nyilván akkor jöhet számításba, ha súlyos szabálytalanság történt, de az elkövető megúszta sárga lappal vagy anélkül). Érdemes megjegyezni azonban, hogy ugyanannál a játékosnál a második sárga lap után felmutatott piros lappal szembeni vitás helyzet nem a VAR hatásköre! (Noha éppen úgy állhat mögötte bírói tévedés, mint a közvetlenül elsőre felmutatott piros lap és kiállítás.) 4. A játékvezető (középbíró) folyamodhat a VAR segítségéhez akkor is, ha felmerül a gyanú, hogy valamely szabálytalanság okán nem a vétkes játékos részesült figyelmeztetésben.
Jelenleg Romániában 24 játékvezető (középbíró), 26 partjelző és 12 műszaki személy szerepel a VAR bevezetésén dolgozó csoportban, ennyien vettek részt a több szakaszra osztott tanfolyamokon. A romániai alkalmazási tervezet szerint a VAR-szobában egy játékvezető és egy partjelző tartózkodhat, nyilván, ott is előbbi a „főnök”, övé a döntő szó. A Bajnokok Ligájában és az Európa Ligában két középbírónak kell lennie a VAR-képernyők előtt.