Nehéz pályán hozta a kötelezőt a KSE
A Kézdivásárhelyi SE a Voința Limpeziș otthonából hozta el a győzelemért járó három ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Azért nem engedték a Steauát osztályozóra, mert kizárólag állami költségvetésből fenntartott csapat, és ilyen státussal nem szerepelhet élvonalban. A CSA Steaua vezetői a bajnokság végéig abban reménykedtek, hogy a román hatóságok megváltoztatják a törvényeket, rendszabályokat, és zöld utat adnak a katonacsapatnak (ami szó szerint is valós címkézés).
A CSA Steaua a történtek ellenére továbbra is az élvonalba jutást tartja fő céljának, lételemének. Egyfelől így szeretné nyomatékosítani azokat a korábbi bírósági ítéleteket, amelyek elismerik, hogy a CSA Steaua a Bajnokcsapatok Európai Kupája (BEK) 1986-os győztesének, valamint számos román bajnoki és kupagyőztesnek a jogutódja. Másfelől a CSA Steaua az FCSB-nek és finanszírozójának, Gigi Becalinak szeretne borsot törni az orra alá, hiszen az excentrikus üzletember a magáénak vallja a néhai Steaua trófeagyűjteményét, s a megyei bajnokságból indult CSA Steaua feltörekvésének egyik fő gáncsolója.
Az ügyben jelentős fejlemények éppen ezekben a napokban történhetnek. Az UEFA és a román tagszövetség rendszabályai arra kötelezik az élvonalbeli klubokat, hogy ha részesülnek is állami vagy (és) önkormányzati támogatásokban, a működésük alapja kereskedelmi társaság legyen, annak minden pénzügyi, ügyviteli szabályával. Nos, a CSA Steaua nemrég bejelentette: olyan együttműködési szerződést kötne a Romtehnica nevű céggel, ami megfelel a futball versenyszabályzatának is. Igen ám, de a Romtehnica száz százalékosan állami tőkéjű hadászati (katonai jellegű termékeket gyártó és forgalmazó) szakvállalat, és ugyan részvénytársaságként (Rt.) működik, de az egyetlen részvényese Románia Védelmi Minisztériuma.
Jogászok hada dolgozik azon, hogy a CSA Steaua és a Romtehnica együttműködési szerződésének olyan kereteket teremtsenek, ami a romániai és európai futball versenykiírásának is megfelel. A szerződéskötés alapfeltétele az, hogy előzőleg a védelmi minisztérium és a kormány is elfogadja a kellő dokumentumokat. Úgy tűnik, az egyik legnagyobb akadály az időtényező lehet. Ahhoz, hogy 2023 tavaszán a CSA Steaua esetleg élvonalba jutásért kiírt osztályozót játszhasson vagy esetleg az 1-2. helyekről közvetlenül feljusson, a klub és csapat státusát jogilag, gazdaságilag meg kell változtatni 2022. július 30-ig, hiszen a 2. Liga rajtjának napja augusztus 6. Igaz, ha valakik ott fenn a kormányhivatalokban úgy akarják, meglesz.