Szenzációsan teljesített ősszel a KSE focicsapata
Az idény elején Rancz Lajos, a Kézdivásárhelyi SE elnöke az első négy hely egyikét c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Köszönet és tisztelet illeti Tokiót, a japán államot és minden illetékest, aki hozzátett valamit ahhoz, hogy az olimpiát ne halasszák idén is. Az ellentábor szűk egy hónappal ezelőtt azt híresztelte, még a július 23-i nyitány idején is bejelenthetik a játékok felfüggesztését. Valószínűleg készül majd pontos felmérés arról, hogy Tokióban és övezetében hogyan befolyásolta a Covid-19 megbetegedések számának alakulását az olimpia. Az eddigi (felületes) elemzések szerint megérte a kockáztatást, a tokiói olimpia nem volt fertőző gócpont, nem okozott egészségügyi drámát vagy katasztrófát sem a japán fővárosban, sem másutt. A játékok végkimenetele erőt adó a folytatásra. Tisztességes (nem kampánycélú) válaszokat kell adni arra, hogy a védőoltásoknak mennyi szerepe volt ebben. A tokiói olimpiával szembeni ellenérzésüket kifejező japánokat is meg kell érteni, a japánok életfilozófiájában nagyon fontos tényező az egészségvédelem.
A sportpályákon történt eseményeket követve, általánosságban kijelenthető, hogy az olimpia egyéves halasztása, a nyitány előtti bizonytalanság, a játékok alatti rengeteg egészségbiztonsági korlátozás és a közönséghiány sem befolyásolta a végeredmények zömét. Rengeteg esélyes tudta igazolni az iránta támasztott elvárásokat, még ha voltak is teljesítmény-ingadozások a köreikben. Persze az is tény, hogy számtalan esetben egész egyszerűen azért okozott csalódást valamelyik kiváló sportoló, mert 2020 nyara óta egy évvel idősebb lett. Márpedig több sportágban egyáltalán nem mindegy a 31 vagy 32 éves életkor.
A szívünkhöz legközelebb álló magyar sportolókkal kapcsolatosan sem nagyon nagy csalódások, sem nagyon nagy meglepetések nem érhettek. A magyar küldöttség a várakozásnak megfelelően teljesített, az anyaországi sportolók éremszáma legutoljára 1996-ban volt több az ideinél (21 vs. 20). Hiányérzetünk lehet esetleg amiatt, hogy még egy aranyérem nem a 15-ik, hanem a 11-ik helyezést jelentette volna az éremtáblázaton. Az első 10-hez azonban még legalább öt arany kellett volna, ami erősen magas elvárás. Ha valaki csalódott, az lehet a magyarázat, hogy például a 2016-os riói olimpia előtt így kezdődött az esélylatolgatás: „két-három arany Hosszú Katinkától, három arany Kozák Danutától és társaitól (kajak egyes, páros, négyes)”. Ez mind bejött, és nem öt-hat, hanem tisztán hat! Ebből a felsorolásból idén csak egy arany lett, a női kajak négyes. A többit nehéz volt pótolni.
(bl)