Szenzációsan teljesített ősszel a KSE focicsapata
Az idény elején Rancz Lajos, a Kézdivásárhelyi SE elnöke az első négy hely egyikét c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Megkérem, mutatkozzon be olvasóinknak.
– Sepsiszentgyörgyön születtem, egyszerű család gyermekeként, Gidófalván élek, családommal gazdálkodom. A családban mindig is tartottunk lovakat, innen örököltem a lovak iránti szeretetet. A hétköznapokban árukihordóként dolgozom, ez a hivatalos munkahelyem. Nincsenek nagyratörő, karrierhajhász céljaim, megvalósíthatatlan álmaim: egyszerű körülmények között, lovas közösségben, ló-közelben szeretnék élni. Elemi iskolai tanulmányaimat Gidófalván végeztem, ezt követően pedig Sepsiszentgyörgyön, a Mikes Kelemen Elméleti Líceumban tanultam.
Mikor kezdett tudatosan, sportszerűen lovagolni, versenyekre készülni?
– Még 2012-ben jelentkeztem a Székely Vágtára, akkor második helyen végeztem kisebb-nagyobb kalandok után, ugyanis lesántult a lovam, így egy felajánlott lóval értem el a második helyezést. Tavaly sikerült megnyerni a Góbé futamot is.
Mi a nyerés titka?
– A lovas és a ló közötti harmónia, az összeszokás nagyon fontos, de fejben is erős kell lenni, jó koncentrálóképességgel kell bírni. A gyors ló is megbotlik, így nem elég csupán a paripa sebességére alapozni!
Nem a saját lovával versenyezet? Mesélne arról, hogy miként készült a megmérettetésre?
– Ezúttal barátom, az illyefalvi Domokos Magor lovával, Pillangóval (az anyaországból vásárolt, kisbéri kancával) versenyeztem. Egymásnak kölcsön adtuk a lovainkat, hogy változzon a felállás a korábbi esztendőkhöz, vágtákhoz képest. Úgy néz ki, hogy esetemben egy jó párosítás volt. Itt jegyezném meg, hogy Pillangót több mint egy éven át egy 17 éves sepsiszentgyörgyi fiatal készítette a versenyre. Farkas Ábelról van szó, aki önzetlenül munkálkodott azon, hogy rákészítse a nyerésre Pillangót. Hihetetlen, ahogy iskolaidőben is gondját viselte, etette, pucolta, edzette Pillangót, és a tanulmányi eredményei is kitűnőek maradtak. Nagyon szerény, jóhiszemű, kitartó fiatalról van szó. Hozzá hasonló ifjúval ritkán találkozik az ember. A tavaly év óta Kovászna város támogat, ők kértek fel, hogy színeikben versenyezzek a Vágtán: hálás köszönet nekik is. Elmondható, hogy a nyerés egy csapatmunkának köszönhető.
Mit hoz önnek ez a győzelem? Mit gondol, változni fog az élete?
– Hát egyelőre itt vagyok Gidófalván, etetem a lovaimat, lovagolok, pár nap múlva újra munkába kell menni, az élet zajlik tovább. Magyarországon, a Nemzeti Vágtán már többször versenyeztem, előfutamot is nyertem, ez nem lesz újdonság, illetve számos barátra tettem szert a megmérettetések alatt. Ezen a téren nem lesz nagy változás. Gondolom, hogy lesznek majd megkeresések, és ezeknek büszkén állok elébe. Székelyföldön nem lehet megélni kimondottan sportlovagolásból: túl kevés a verseny, és a lovak nevelésébe befektetett összeg sokkal nagyobb, minthogy nyereséget, hasznot könyvelhessen el a győzelmekből bárki.