Nehéz pályán hozta a kötelezőt a KSE
A Kézdivásárhelyi SE a Voința Limpeziș otthonából hozta el a győzelemért járó három ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ha a koronavírus is engedi, július 24-én rajtol a tokiói nyári olimpia. Bízzunk és bizakodjunk, hogy Isten akarata lesz az erősebb, és semmi sem áll útjába a nyári játékoknak.
Ne lepődjön meg senki, sőt legyen türelmes, ha a következő szűk öt hónap magyar sporthíreiben a „kvóta” szó lesz az egyik leggyakoribb. Rengetegszer elhangzik, leíródik! Még az sem teljesen elképzelhetetlen, hogy némelyik falusi udvaron a magyar gazdasszony „kvota, kvota, kvota” szavakkal hívja gabonaszemes tavaszi uzsonnára a majorságot.
Sok-sok sportoló számára fele sem tréfa az olimpiai kvótaszerzésnek, az indulási jog kivívásának. Némileg meglepő módon, jelen pillanatban a magyar és a román olimpiai kvóták száma majdnem egyforma, ötven körül mozog. Az utóbbi nyári játékok statisztikáit figyelembe véve, a magyar küldöttség a romániainál népesebb lehet, noha a mai Magyarország területileg kisebb, lakossága is kevesebb. A magyar kvótások névsorának különlegessége az, hogy az éremesélyesek zöme már megszerezte a részvételi jogot. Legutóbb például a férfi vízilabda-válogatott, amely visszahozhatja a 2000–2004–2008-as aranysorozat emlékeit. A tudás, az erő megvan hozzá, szükség lesz majd a szerencsére és pillanatnyi játékformára is.
Az olimpiai kvalifikációs sportnaptár szempontjából talán március az, amely a legzsúfoltabb, és a magyarok számára figyelemre méltóbb. A női vízilabda-, kézilabda- és 3×3-as kosárlabdacsapat egyaránt márciusban játssza selejtezőit, annyi kiegészítéssel, hogy a kosarasoknak áprilisban, Budapesten is lenne egy „pótvizsga”, ha márciusban az indiai tornán nem sikerülne a kvótaszerzés. A férfi 3×3-as kosárcsapat áprilisban, Budapesten küzdhet az olimpiai részvételért, igaz, a hölgyekénél valamivel kisebb eséllyel. Egyéni sportolók számára több Európa-bajnokság, selejtezős torna és világkupa-verseny lesz a februári–júniusi időszakban, remélhetőleg minél többen élnek a lehetőségekkel.
A kvóta (quota) idegen eredetű szó az utóbbi évtizedekben vált honossá a magyar sportnyelvben, más szakterületről kölcsönözték, átültették. Arányos részt jelent, vagyis ez esetben azt, hogy az olimpiai részvétel és indulási jog szempontjából hogyan osztják el a helyeket, a rajtkockákat a földrészek és országok között.