Kettős győzelmet aratott a KSE hétvégén
Szombaton és vasárnap késő este is legyőzte a női kosárlabda 1. Ligában érdekelt Kéz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szombaton Simpson kosara (0–2) adta meg a mérkőzés felütését. Erre Zarcula hárompontossal válaszolt (3–2), ám Bade hamar visszaszerezte a vezetést a kézdiek javára. Innentől egyszer sikerült egyenlíteni a hazai gárdának (6–6), a folytatásban azonban Claudio Garcia Morales tanítványai Lénárt hárompontosával újfent megszerezték a vezetést (6–9), majd folyamatosan növelték előnyüket: félidőben hétpontos vendégvezetésnél tértek pihenőre a csapatok, végül húszpontos győzelemért zsebelhették be a két pontot a háromszékiek.
A KSE legjobb teljesítményt nyújtott játékosa a dupla-duplázó Elisha G. S. Bade volt, aki 21 pontjával és 11 lepattanójával 26-os hatékonysági mutatót érdemelt.
Temesvári CSU UVT – KSE 45–65 (16–17, 11–17, 12–13, 6–18)
KSE: Elisha Gabriell Somera Bade 21p, Faith Mackenzie Simpson 21p, Lénárt Amanda 8p, Domokos Kinga Réka 7p, Bartok Rita 6p, Páll Dorottya 2p, Todor Barbara, Benedic Iringó, Tiboldi Luca. Edzők: Claudio Garcia Morales, Csutak András, Farkas Gellérd.
Vasárnap jóval kiegyensúlyozottabb mérkőzést láthatott a Constantin Jude arénába látogató mintegy 30 kosárlabda-kedvelő. Ezúttal is a KSE szerezte meg a mérkőzés első pontjait Bade révén (0–2), ám erre a temesváriak hamar válaszoltak és az első tízperc végéig a csapatok felváltva vezettek a tabellán. Utolsóként Stoiadin talált be, így a hazaiak egypontos előnyével (18–17) ért véget a negyed.
A második negyed ismét kézdi pontokkal startolt, előbb Bade egyenlített büntetőből (18–18), majd Benedic hárompontosa billentette a mérleg nyelvét a kézdiek javára (18–21). Bade távoli dobása is betalált (18–24) és úgy tűnt, a mérkőzés a szombati történések medrébe terelődik. Ám a temesváriak nem így gondolták, és Simpson kosara után (20–26) 10–0-s rohammal fordítottak (30–26), félidőben 33–30 volt az állás a hazaiak javára.
Szünet után a kézdiek Bade büntetődobásaival egyetlen pontra faragták hátrányukat (33–32), majd Simpson kosarával megszerezték a vezetést (33–34). Ezt a hazaiak még egyszer visszaszerezték (Zoldos, 35–34), ám innentől a KSE végig előnyben maradt, a csapatok 42–44-es állásnál fordultak rá az utolsó negyedre.
Az utolsó tízpercben a temesváriak sikertelenül küzdöttek az egyenlítésért, Todor hárompontosa (47–52) a legjobbkor érkezett, és bár volt még egy utolsó fellángolása a hazaiaknak, amikor Capitan hármasával egyetlen pontra közelítették meg a vendégcsapatot (56–57), Lénárt kétpontosával és Simpson büntetőjével a kézdiek bebiztosították újabb győzelmüket.
A KSE legeredményesebb játékosa ezúttal is az újfent duplázó (25 pont, 17 lepattanó), 33-as indezet elért Bade volt. A kézdiek legközelebb február 2-án és 3-án a Jászvásári CS Politehnica vendégeként lépnek pályára.
Temesvári CSU UVT – KSE 56–60 (18–17, 15–13, 9–14, 14–16)
KSE: Bade 25p, Simpson 20p, Domokos 6p, Todor 3p, Benedic 3p, Lénárt 2p, Bartok 1p, Páll, Tiboldi.