Túl kemény diónak bizonyult a listavezető a KSE számára
A Kézdivásárhelyi SE hétfőn és kedden a tabellavezető CS Municipal Alexandria otthon...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nemes Áron 2008 óta tölti be a Sepsiszentgyörgyi ISK vezetői funkcióját, korábban senki más nem igazgatta ilyen hosszú ideig az intézményt.
„Nem könnyű feladatra vállalkoztam, amikor a sportiskola gyökereit kutattam, mert az emlékezet csalóka, van, aki egyféleképpen emlékszik egy bizonyos dologra, van, aki megesküszik, hogy teljesen másképp történt mindaz. Az objektivitásra törekedtem a kötet összeállításakor, tényleges adatokra támaszkodtam” – idézte fel Nemes Áron, aki a Székely Mikó Kollégium levéltárában próbálta felkutatni a kezdeteket.
Az 1960–61-es tanévben még szakkörökként működtek a sportiskolás csoportok, majd az egész országot átívelő sportiskola alapítási folyamat eredményeképpen 1961-ben jött létre a sepsiszentgyörgyi.
„Az első években a mostani Mikó mellett működő sportosztályok formájában létezett, megtaláltam az alapítási jegyzőkönyvet, ami támpontot tudott adni a kezdetekről. Később már a 2-es számú líceumban is létrejöttek sportosztályok, abból alakult ki a 2-es számú sportiskola, különálló sportiskola is létezett, ezeket kellett rendszerezni. A Megyei Tükör cikkei is segítettek, de az sem tudott teljes képet adni az egészről, mivel többnyire a népszerűbbnek tartott labdarúgásra, kézilabdára és kosárlabdára koncentrált” – részletezte.
A kötetben megismerkedhetünk az ISK történetének meghatározó személyiségeivel (a sportiskola mindenkori tanárainak összesített névsorát is megtalálhatjuk benne), kiváló sportolói pályafutásával, és a fotók mellett érdekes anekdoták is helyet kaptak benne.
A szerző személyes adalékként megjegyzi, hogy a Nemes család négy nemzedéke képviselteti magát a könyv hasábjain. „Nagytatám, Nemes Antal sportszerető ember volt, a tanfelügyelőségen dolgozott, a korabeli jegyzőkönyvekben a sportiskola alapításánál jelenik meg, édesapám és nagybátyám nagyon jó kosarasok voltak, én fociztam és kosaraztam, öcsém nagyon jó focista volt, a negyedik nemzedék már a lányom, aki ifjúsági válogatott kosárlabdázó”.
A helyi sajátosságnak számító kosárlabdáról szólva Nemes Áron elmondta, tisztelik a nagy elődök– Bogdán Antal, a Váncsa-házaspár – munkásságát, akiknek nehéz a nyomdokaiba lépni, de mára már annyira megváltozott a sportág, hogy nem könnyű ugyanazokat a sikereket elérni. „Az, hogy Sepsiszentgyörgynek bajnok kosárlabdacsapata van, látszólag megkönnyíti a munkánkat, mert valóban sokan akarnak kosarazni, másrészt viszont ezeknek a gyerekeknek ilyen magasszintű, hivatásos felnőtt csapatba bekerülni szinte-szinte lehetetlen. Egy kézdi gyerek például könnyebben megtudja tenni a lépést az ifjúságiból a felnőtt sport fele”.
Az igazgató büszke arra, hogy egy összetartó tanári és szülői közösség tartozik az intézményhez, ám nem tudja, mit tartogat a következő fejezet, mivel a tervek szerint a sportiskolák néhány éven belül átkerülnek a helyi önkormányzatok hatáskörébe. „Reméljük, a helyi közösség értékeli, hogy van egy olyan intézmény, amely a kicsiket sportra és egészséges életmódra oktatja intézményes keretek között, és bár nem lesz mindenkiből élsportoló, de számos egyéb előnnyel jár az ide tartozás”.
Fotó: Facebook / Sepsiszentgyörgyi Sportnapok / Toró Attila
Samu hééééééééééééééééééééééééé