Nehéz pályán hozta a kötelezőt a KSE
A Kézdivásárhelyi SE a Voința Limpeziș otthonából hozta el a győzelemért járó három ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Gyerekkoromban nehezen értettem, miért tolong két-háromezres tömeg szombat délutánonként és vasárnap délelőttönként a marosvásárhelyi úgynevezett Gödörben. Csúf salakpálya, alig néhány – használhatatlan – pad, azokon is lábon álló, körbe-körbe lábujjhegyen ágaskodó, a kerítésre is felcsimpaszkodott férfi- és gyereknépség. Ott játszották a városi bajnokság meccseit. A szomszédságban, a szép, modern stadionban néha fele annyi néző sem volt a „nagy” B- ligás mérkőzésen. Miért? Mert itt nem volt eladott meccs. Mert nyáron a játékosok szünetben a pálya szélére húzódva hallgatták az edző fejmosását, egy üveg ásványvízzel és egy fél citrommal a kezükben, ez – csak ez! – volt a doppingjuk. És mert a nézők őszintén szurkoltak, ki-ki a sajátjainak: a Bútorgyár, a Bőrgyár, a Gázasok csapatának. Amelyben felismerték Pistát, a lakatost, Patakit, a technológust, a veterán Bódit, a fényezőt. Egészséges lokál-, illetve vállalatpatriotizmus, az összetartozás melegítő tudata. Együtt dolgozunk, együtt örvendünk és szomorkodunk.
Ma mit látunk a sportban? A nagy csapatokban helyiek alig vannak. Zsoldosok. Nagy tudású, de zsoldoslelkű játékosok. Klubszinten már megszoktuk, de lassan a válogatottakat is megmételyezi a pénzőrület. Katar világbajnoksági ezüstéremig jutott kézilabdában. Hogyan? Megvették szőröstől-bőröstől a spanyol világbajnok csapat edzőjét, majd spanyol, francia, egyiptomi, volt jugoszláv kéziseknek katari állampolgárságot ajánlottak fel. Annyi meggyőző dollárral, hogy azok rábólintottak. Tizennégy idegen egy hét ember által játszott sportban! Az arab Egyesült Emirátus megszerezte első olimpiai bronzérmét, a szép arab nevű, kisinyovi születésű Sergiu Toma révén. A valóban arab nevű atléták spanyol meg brit trikóban szaladnak eközben. A pingpongosok? Kínaiak. A románok egyetlen érmes birkózója Albert Ramazanovici Saritov és csecsen, miközben Bianca Andreescu Kanadának hoz dicsőséget, az ottani dollár erősebb, mint a lej.
A régi nóta:Uteciștii de azi, R.F.G.-iștii de mâine. Beteljesedett…
Mindezt lenyelem, sport az sport. De azt, hogy magyar (és román) pártok izraeli meg amerikai tanácsadókat fogadjanak fel egymás kiutálására és szétmarcangolására, azt már nem tudom egy legyintéssel elintézni. És Brüsszeltől kérjék hazájuk megbüntetését…