Szenzációsan teljesített ősszel a KSE focicsapata
Az idény elején Rancz Lajos, a Kézdivásárhelyi SE elnöke az első négy hely egyikét c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A labdarúgás után a kézilabda sorolható a legnépszerűbb csapatsportágak közé, az országos szinten nagy hagyományokkal és nemzetközi sikerekkel büszkélkedő szakág viszont mostoha helyzetbe került Háromszéken. A sepsiszentgyörgyi Sepsi–SIC kézilabdacsapatának helyzete bizonytalan, a játékosokat szélnek eresztették, és ha sürgősen nem tesznek ellene, felnőtt együttes nélkül marad a megye. Kézdivásárhelyről kínálnak megoldást.
Két A-osztályban eltöltött idény után a felszámolás szélére jutott a sepsiszentgyörgyi Sepsi–SIC kézilabdacsapata, a játékosok szétszéledtek, és félő, hogy nem lesz felnőtt együttese Háromszéknek az országos körforgásban. Eme méltatlan helyzet elkerülésére kínál megoldást a Kézdivásárhelyi SE kézilabda-szakosztálya Jakabos István edző, nyugdíjas testnevelőtanár vezetésével. A megyei kézilabda fénykorában jelentős eredményeket elérő céhes városi szakvezető szerint összefogásra van szükség ahhoz, hogy a Kézdivásárhelyen kinevelt tehetséges játékosok ne kényszerüljenek idegen csapatokhoz igazolni, hanem saját városukat képviselhessék magas szinten.
Jakabos lapunknak elmondta, pár hete az ő felügyelete alatt edzenek a Sepsi–SIC korábbi kiválóságai, Mátis Zita, Voloncs Júlia és Dobra Anett, továbbá Mátis Henrietta és Mátis Zsuzsa, akik mindannyian a Szász Csaba-féle NMSK kézilabda-szakosztály egykori növendékei.
– Szerkezetileg előnyben vagyunk, a körülmények kiválóak Kézdivásárhelyen, az utánpótlás-probléma megoldódott a Kézilabda Akadémia beindításával, szakembereink vannak, már csak támogatásra lenne szükségünk a helyi és megyei önkormányzattól, illetve a helybeli vállalkozóktól és sportszerető emberektől. Kár lenne elszalasztani ezt a lehetőséget – fejtette ki a szakember, aki a nyár eleje óta foglalkozik egy leendő ötödikesekből álló utánpótláscsoporttal, de terveik szerint újabb csoportokat indítanának be, még kisebb korú kislányoknak. A kézilabda tudniillik nem hobbisport, az ügyesség és a technikai felkészültség mellett komoly fizikai adottságok és állóképesség szükséges hozzá.
Imre Zsombor, a KSE titkára úgy számol, hogy 150–160 ezer lejes költségvetéssel kihúznák az első félévet.
– Nem szabad veszni hagyni ezt a lehetőséget, amellyel gazdagítanánk a város és a megye sportéletét, ráadásul helyi és környékbeli játékosoknak adnánk lehetőséget a bizonyításra, akik az utánpótláskorúak példaképei lehetnek – fogalmazott Imre, aki szintén szívügyének tekinti a kézilabdaélet fellendítését, hozzátéve, sürget az idő, ugyanis a hónap végéig be kell nevezni az A-osztályos bajnokságba, és meg kell szervezni a csapatot.
Tervekben sincs hiány, ezek között szerepel a külföldön tevékenykedő kézdi kézilabdázók hazacsábítása, különböző edzőtáborok szervezése, és természetesen az utánpótlás-nevelés fellendítése. Aki teheti és támogatná a kézilabdázók A-osztályos szereplését, bővebb tájékoztatásért forduljon Jakabos Istvánhoz (0754.613.865). Jogosan merül fel a kérdés, ha már Sepsiszentgyörgy a női kosárlabda fellegvára, miért ne tölthetné be ugyanezt a szerepet Kézdivásárhely kézilabdában?